stat
PATRONAT

BOTO JAM: Irek Wojtczak & goście

[lad]BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej.Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji. Po pierwszym setcie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni.[/lead]

jazz - koncerty w Trójmieście


W tym tygodniu gospodarzem będzie Irek Wojtczak, który zagra w składzie:
Irek Wojtczak
- saksofony
Adam Żuchowski - kontrabas
Piotr Mania - piano
Maksymilian Kreft - perkusja

Muzyczną inspiracją pierwszej części spotkania będzie twórczość Wayne'a Shortera.

***
Irek Wojtczak saksofonista, improwizator, aranżer, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Znakomicie wpisał się w polską scenę muzyczną gdzie jako lider, sideman czy solista nagrał ponad czterdzieści albumów. Został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record takich jak: Karl Ackermann, C.Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak Folk Five ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego The Wire.

***
Podczas wydarzenia organizator zapewnia wszelkie środki bezpieczeństwa w związku z sytuacją epidemiolgiczną. Uczestnicy wydarzenia proszeni są o zastosowanie się do aktualnych zasad bezpieczeństwa.

fot. Jerzy Bartkowski

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z czołowych polskich raperów na Fecie w 2009 roku oglądał bajki Teatru Klapa, czyli Koperek i Kminek?