stat
Impreza już się odbyła

Aukcje Sztuki

Ostatni tydzień kwietnia rozpocznie Aukcja Polska Szkoła Plakatu organizowana 28 kwietnia przez Face to Face Art. W licytacji wezmą udział plakaty przedstawicieli Polskiej Szkoły Plakatu zarówno z okresu powstania grupy, jak i lat 70. i późniejszych. Wśród nich są m.in. Andrzej Pągowski, Jan Młodożeniec, Bohdan Butenko i Waldemar Świerzy. Ceny wywoławcze wynoszą od 200 do 1200 zł.

29 kwietnia Warszawski Dom Aukcyjny organizuje Auction Outlet. W licytacji weźmie udział 100 pozycji w cenach wywoławczych od 100 do 5000 zł. Warto przyjrzeć się szkicom Jacka Malczewskiego, grafikom Mojżesza Kislinga i Jana Matejki. Pierwszą pozycją w katalogu jest ciekawa, lekko surowa w formie akwaforta Salvadora Dalego. Uwagę zwracają także projekty teatralne Kazimierza Mikulskiego.

Kolejną aukcją w tym dniu jest 36. Aukcja Sztuki Młodej, którą organizuje Pragaleria. Ceny wywoławcze wszystkich pozycji wynoszą 500 zł. Po raz kolejny pojawi się okazja do nabycia prac Mirelli Stern, Alicji Kappy, Marioli Świgulskiej, Sylwii Caban i wielu innych interesujących artystów młodego pokolenia. Większość prac dostępnych na aukcji to obrazy, ale pojawia się również figura ceramiczna autorstwa Jakuba Niewdany oraz rzeźby m.in. Tancerka Waldemara Mazurka.

29 kwietnia zakończą się dwie aukcje. Pierwszą z nich będzie Internetowa Aukcja Młodej Sztuki. W aukcji organizowanej przez Sopocki Dom Aukcyjny bierze udział 30 pozycji, które cechuje duża różnorodność motywów i technik. Ceny wywoławcze wszystkich pozycji wynoszą 1000 zł.
Druga kończąca się w tym dniu aukcja to I Aukcja Inwestycyjna organizowana przez Galerię Xanadu. W aukcji biorą udział prace artystów średniego pokolenia min. Wojciecha Ćwiertniewicza, Kacpra Bożka, Grzegorza Łagowskiego i Rafała Olbińskiego. Ceny wywoławcze 19 pozycji wynoszą od 1000 do 30000 zł.

30 kwietnia odbędzie się XVII Aukcja Sztuki Dawnej i Współczesnej, którą organizuje Polski Dom Aukcyjny. W ofercie aukcji znajdują się pozycje, które zainteresują zarówno miłośników sztuki klasycznej oraz awangardowej, ale również współczesnej, wykonane przez młodych twórców. Będzie można licytować m.in. kilka obrazów Jerzego Kossaka i Alfreda Lenicy. Wśród pozycji są także prace jednego z najlepszych polskich malarzy, Jerzego Nowosielskiego, Tadeusza Kantora i Jana Berdyszaka. Miłośnicy sztuki Współczesnej powinni zwrócić uwagę na obrazy Normana Leto i The Krasnals. Ceny wywoławcze 52 pozycji wynoszą od 1 000 do 900 000 zł. Najdroższą pozycją w katalogu jest Portret młodego mężczyzny autorstwa Maurycego Gottlieba.

1 maja odbędzie się 2. Aukcja Abstrakcji organizowana przez NEXT - Aukcje sztuki. W aukcji weźmie udział 71 pozycji w cenach wywoławczych od 1 000 do 10 000 zł. Polecamy uwadze m.in. poliptyk Michała Wegrzyna, obrazy Aleksandry Staniorowskiej-Buły, Michała Ostaniewicza oraz Natalii Fundowicz-Dziobek.

W tym dniu zakończy się aukcja prac Mieczysława Lurczyńskiego, organizowana przez Dom Aukcyjny Bohema Nowa Sztuka. Lurczyński był polskim malarzem urodzonym w 1907 roku, w Petersburgu. W trakcie II wojny światowej trafił do obozu w Buchenwaldzie, po wojnie przeprowadził się z Niemiec do Paryża. Wraz ze swoją żoną bardzo dużo podróżował, a wynikiem tych podróży były niezwykle ciekawe obrazy. W aukcji bierze udział 25 obrazów malarza w cenach wywoławczych od 600 do 1500 zł.

Zapraszamy do zapoznania się zresztą prac dostępnych na aukcjach: https://onebid.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Sołdek jako statek-muzeum zacumowany jest na stałe...?