• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

"Artystki i artyści w działaniu" - Spotkanie z Piotrem Wyrzykowskim

"Artystki i artyści w działaniu" - to nowy cykl spotkań w NOMUS-ie, podczas którego autorzy dzieł znajdujących się w kolekcji w Nowym Muzeum Sztuki opowiadają o swojej twórczości. Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę 25 czerwca o godzinie 14:00.

w każdą środę (do 31.08), godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
sie 21

niedziela, godz. 13:00 - 14:30

Gdańsk,
bilety 25 zł
ulgowy 20 zł
Po wystawie "Kolekcja w działaniu" oprowadzać będzie Piotr Wyrzykowski.
Wprowadzenie i koordynacja: Mariola Balińska.
Wstęp w cenie biletu na wystawę.

Piotr Wyrzykowski (Peter Style), ur. 1968, twórca performansów medialnych, aplikacji mobilnych, prac wideo, fotografii, projektów internetowych, instalacji, scenografii i działań w przestrzeni publicznej. Należy do grona najważniejszych artystów eksperymentujących z językiem sztuki, eksploruje kreatywny potencjał współczesnych mediów komunikacyjnych. Studiował architekturę wnętrz, a następnie malarstwo na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk w Gdańsku, gdzie uzyskał dyplom w pracowni prof. Witosława Czerwonki (1995). Aktywnie uczestniczy w życiu gdańskiego środowiska artystycznego, angażując się w inicjatywy twórcze i działania społecznościowe. Swoją aktywnością artystyczną związany był z galerią C-14, Fundację Otwarte Atelier, współtworzył Fundację Wyspa - Progress oraz kolektywy Venom Underground i Ziemia Mindel Würm. Był współzałożycielem i dyrektorem artystycznym grupy C.U.K.T. Od 2009 r. jest członkiem rady Fundacji Kolonii Artystów. Zdobył liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach, jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych i prywatnych. Był nominowany w konkursie Spojrzenia (2008). Jest laureatem nagrody Prezydenta Gdańska (2013).

Na wystawie "Kolekcja w działaniu" znajdują się dwie prace wideo, które rejestrują performanse z lat 90. XX wieku: Runner (1993 r.) oraz Copyright (1995 r.). Artysta opowie publiczności o kontekstach powstania tych prac, jak również nawiąże do swojej aktywności artystycznej lat 90. Oprócz prac wideo i dokumentacji performansów Piotra Wyrzykowskiego NOMUS posiada w kolekcji pracę "Przeżyją tylko Ci, którzy to zaplanowali", instalację wideo z dźwiękiem z 2009 r. wraz z książką i rysunkami.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  15 zł
 • Bilet ulgowy
  1 - 10 zł
Bilety na wystawę „Kolekcja w działaniu”:
piątek – dzień bezpłatny
normalny – 15 zł
ulgowy – 10 zł
dzieci i młodzież 7 – 26 lat – 1 zł
bilet rodzinny, do 2 osób dorosłych (rodzice, opiekunowie) i dzieci do 18 lat – 20 zł

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Stefan Chwin, powieściopisarz, eseista, profesor, wykładowca uniwersytecki urodzony w Gdańsku, nie jest autorem powieści: