stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Antystress: Wspomnienia, nastroje… - odwołane z powodu żałoby narodowej

Little Pony - premiera

gru 20

czwartek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 100 zł

Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu

kwi 6

sobota, godz. 18:00

bilety 60 - 125  zł
Kup bilet
ODWOŁANE Z POWODU ŻAŁOBY NARODOWEJ

Nadbałtyckie Centrum Kultury ma zaszczyt zaprosić na

XII Koncert z cyklu ANTYSTRESS,

pt.: „Wspomnienia, nastroje…"
ANTYSTRESS to artystyczne spotkania integracyjne, mające na celu konsolidację środowisk artystycznych Pomorza, prezentacje ciekawych wydarzeń i formacji twórczych, integrację z samorządem trójmiasta i światem lokalnego biznesu i mediów.
Liczymy na tłumnie zgromadzoną publiczność, która spojrzy łaskawym okiem na znanych artystów oraz nowicjuszy i gorąco przyjmie ich burzą oklasków.
Chcemy dać „zielone światło” wszystkim oryginalnym i wrażliwym twórcom, udostępniając Salę Mieszczańską Ratusza Staromiejskiego na niezależne prezentacje rodzimych twórców.
Jesteśmy otwarci na inwencję, pomysłowość i nowe objawienia artystyczne: muzyczne, literackie, taneczne, rzeźbiarskie, malarskie, fotograficzne, etc. etc.

Dwunastą edycję Antystressu postanowiliśmy poświęcić pamięci zmarłych artystów.
Nieprzypadkowo właśnie w listopadzie, miesiącu zadumy i refleksji, zaplanowaliśmy tę wspominkową edycję antystressową.


Wystąpią:

Aktorzy:

  • Katarzyna Kurdej z akompaniamentem Piotra Mani
  • Arkadiusz Brykalski oraz
  • Agnieszka Babicz z akompaniamentem Tomasza Krezymona
  • Jacek Majok
  • Zespół „Take it Easy”z Przemkiem Dyjakowskim,
  • Wokaliści: Maciej Borowicz oraz Melania Nowotnik
  • Śpiewak, baryton Grzegorz Piotr Kołodziej
  • Prowadzenie Tomek Olszewski


Przywołamy pamięć wielu znanych artystów m.in.: Marka Grechuty, Anny German, Luthera Vandrossa, Marilyn Monroe, Agnieszki Osieckiej, Stanisława Jopka oraz ks. Jana Twardowskiego i innych…


Katarzyna Kurdej z akompaniamentem Piotra Mani.

Katarzyna Kurdej jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Obecnie pracuje jako aktorka tego teatru, zagrała m.in. Kitty w spektaklu Chicago, Jeannie w wyjazdowej wersji Hair (spektakle w Zurychu), Lillian Holiday w spektaklu Happy End w Teatrze Wybrzeże, grała w takich spektaklach jak: Jesus Christ
Superstar, Scrooge, Roxi Bar, Sen Nocy letniej.
Katarzyna Kurdej jest laureatką telewizyjnego programu Szansa na Sukces, brała udział w telewizyjnych realizacjach m.in. koncert Raz na ludowo.
Jest autorką scenariusza do spektaklu Być Marilyn wyreżyserowanego przez Bernarda Szyca w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Podczas Antystressu wykona dwie piosenki Marilyn Monroe z spektaklu Być Marilyn w tłumaczeniu Małgorzaty Ryś i aranżacji Piotra Mani. Zaprezentuje również utwór Agnieszki Osieckiej.

Piotr Mania. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki
Rozrywkowej. Współpracował m.in. z: Grażyną Łobaszewską, Mieczysławem Szcześniakiem, Leszkiem Możdżerem, Pink Freud oraz orkiestrą
Adama Sztaby. Aranżował także spektakle dla Teatru Muzycznego w Gdyni m.in.
Być Marilyn. Grał w takich spektaklach jak Hair i Sen nocy letniej.

Arek Brykalski. Aktor - śpiewak. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni oraz polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Rolą w "Nie teraz, kochanie" rozpoczął pracę na deskach Teatru Wybrzeże. Wcześniej w Teatrze Muzycznym występował między innymi w "Evicie", "Hair" i "Jesus Christ Superstar" i w "Dziełach wszystkich" Shakespeare'a w reżyserii Jarosława Ostaszkiewicza. Zagrał także w recitalu Patrycji Kujawskiej, przygotowanym w ramach Gdańskiego Stypendium Teatralnego "Dziewiąty kochanek" Katarzyny Foster. Finalista XXII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Trójmiejska publiczność ceni go zwłaszcza za brawurowe wykonania piosenek w "Niekabarecie" Macieja Owaka oraz w rolę Billy'ego w "Happy Endzie" w reżyserii Marjorie Hayes. Ostatnio można było zobaczyć go w „Zwyczajnych szaleństwach” i „Matce” oraz w głównej roli w spektaklu "WAŁĘSA. Historia wesoła, a ogromnie przez to smutna".

Podczas Antystressu wykona, specjalnie przygotowane na tę okazję, utwory Marka Grechuty w aranżacji Tomasza Krezymona.

Tomasz Krezymon jest znanym trójmiejskim muzykiem, związanym m.in.: z Teatrem Muzycznym w Gdyni, warszawskim Teatrem Roma; kompozytor, aranżer, kierownik muzyczny wielu spektakli, autor muzyki do wielu przedstawień i recitali, m.in.: OGRÓD ROGACZY, NASZE MIASTO.

Agnieszka Babicz
Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni
głos - mezzosopran
Znaczące role:
- Lorraine - "Dracula" K. Svoboda, Z. Borovec, R. Hes
- Fantyna - "Les Misserables" A. Boublil, C.M. Schonberg
- Krystyna - "Teatr Cudów" Cervantesa
- Kathy - "Wichrowe Wzgórza" B.J. Taylor
- Anita - "West Side Story"
- Ewa - "Raj" J. Barów, W. Jasiński
- Miranda - "Atlantis" P. Spies, T. Hog, S. Svanevier

Aktualnie:
- współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni:
spektakle: "Dracula", "Evita", "West Side Story", "Cień", "Czarodziej z Krainy Oz"
- współpracuje z Operą w Szczecinie
- współpracuje z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie
- współpracuje z kabaretem KOŃ POLSKI
- wraz z teatrem na tournee do Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Belgii (m.in. przedstawienia "Klatka szaleńców", "Wichrowe Wzgórza")
- jest na estradach, w radio i telewizji - jednym słowem: wolny strzelec
ŚPIEWA WSZYSTKO:
- I miejsce na Festiwalu Piosenki Ukraińskiej - Sopot
- II miejsce na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej - Kołobrzeg
- Grand Prix i statuetka "Tańcząca Eurydyka" na Ogólnopolskim Konkursie na Interpretację Piosenek z Repertuaru Anny German - Zielona Góra 2002
- okolicznościowe recitale, występy, przeglądy, festiwale

Dodatkowo:
- gra na gitarze
- śpiewa w języku angielskim
- rajduje samochodem


Jak to się zaczęło?...

W szkole podstawowej śpiewała w zespole "MACH - TANK". Za chłopakami poszła do Liceum Samochodowego. Nauczycielka śpiewu doszła do słusznej konkluzji - po co jeszcze jeden (aczkolwiek uroczy) mechanik samochodowy?
Tak znalazła się w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. I tu została Fantyną w "Les Misserables". To jej ulubiona rola. Jak na razie!...

Piotr Mania Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki
Rozrywkowej.Współpracował m.in.z: Grażyną Łobaszewską, Mieczysławem Szcześniakiem,
Leszkiem Możdżerem, Pink Freud oraz orkiestrą Adama Sztaby. Aranżował także spektakle dla Teatru Muzycznego w Gdyni m.in. Być Marilyn. Grał w takich spektaklach jak Hair i Sen nocy letniej.

Podczas Antystressu Agnieszka Babicz wykona utwory Anny German w aranżacji i z akompaniamentem Piotra Manii.

Jacek Majok. Aktor -lalkarz w gdańskim Teatrze Miniatura, wcześniej Teatr Lalek Łomża Występował w przedstawieniach: Niebieski piesek, Psia ballada, Niezwykłe przygody Pana Kleksa, Jarmark z Punchem, Przyjaciel wesołego diabła, Pippin Langstrump, Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Pierścień i Róża, Oliwer Twist.
Obdarzony niezwykle głębokim i ciepłym głosem.
Podczas Antystressu zaprezentuje wybrane wiersze ks. Jana Twardowskiego.

Maciej Borowicz - wokalista alternatywny, rozpiętość głosu sięga 6 oktaw, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Dotychczas współpracował z muzykami jazzowymi m.in. Cezarym Paciorkiem, Tomaszem Sowińskim, Januszem Mackiewiczem i Wojciechem Staroniewiczem. Obecnie szkoli adeptów sztuki wokalnej w Riff Studio www.riffstudio.pl.

Podczas Antystressu Maciej Borowicz wykona utwory Luthera Vandross’a, nieżyjącego już, amerykańskiego muzyka r’n’b i soul. Wspomoże go wokalnie Melania Nowotnik.
Maciej Borowicz podczas swojego występu zasiądzie również za fortepianem.

Grzegorz Piotr Kołodziej. BARYTON. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Ryszarda Minkiewicza (dyplom z wyróżnieniem). Naukę śpiewu rozpoczął w Państwowym Zespole Pieśni i Tańca “Śląsk”, a kontynuował w Studiu Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Jako student brał udział w licznych mistrzowskich kursach wokalnych: Ryszarda Karczykowskiego, Krystyny Szostek-Radkowej, Wojciecha Drabowicza, Gerarda Kahry (Austria), Fedory Barbieri (Italia), Haakana Hagegaarda (Szwecja). Podczas studiów był również stypendystą Prezydenta Miasta Gdańska.
__W maju 1999 r. przyznano mu Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu polskiego na VIII Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. W tym samym roku wystąpił w partii Oniegina w “Eugeniuszu Onieginie” P.Czajkowskiego (przedstawienie dyplomowe we współpracy z Operą Bałtycką), a w październiku tegoż roku zadebiutował na deskach Opery Bałtyckiej jako Figaro w “Cyruliku Sewilskim” G. Rossiniego.

__Współpracował z Filharmonią Bałtycką, Częstochowską, Słupską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną Izmiru (Turcja), Cappellą Gedanensis, Chórami Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Medycznej w Gdańsku, Operą Dolnośląską we Wrocławiu i Teatrem Muzycznym w Lublinie. Koncertował w Niemczech, Szwajcarii, Danii, Szwecji, Turcji, we Włoszech i na Litwie. Współpracował z dyrygentami takimi jak: Jerzy Katlewicz, Tomasz Bugaj, Mirosław Jacek Błaszczyk, Bohdan Jarmołowicz, Kai Bumann, Manfred Honeck (Austria), Wolfgang Helbich (Niemcy).
__We wrześniu 2002 r. uczestniczył w realizacji opery “Cosi fan tutte” W. A. Mozarta zorganizowanej przez Opera Island na wyspie Bornholm przy współpracy Opery Covent Garden i Nordisk TV.
Jest laureatem Plebiscytu Publiczności pierwszej edycji Muzycznego Forum Młodych Gdańsk 2005.
__Grzegorz Piotr Kołodziej ze szczególnym upodobaniem wykonuje utwory mistrzów klasycyzmu, łącząc w nich sztukę wokalną z talentem aktorskim. Artysta nie stroni również od innych gatunków muzycznych. Jest zarówno wspaniałym Figarem w operze “Wesele Figara”, jak również doskonałym Hethcliffem w musicalu “Wichrowe Wzgórza”, czy Bonim w operetce “Księżniczka Czardasza”.

Podczas Antystressu Grzegorz Piotr Kołodziej wykona pieśń pt.: „STARZYK” Stanisława Hadyny z repertuaru Zespołu "ŚLĄSK" oraz słynną arię „FURMANA” z repertuaru niezapomnianego Stanisława Jopka.


TAKE IT EASY - zespół jazzowy Przemka Dyakowskiego w składzie:
Joanna Knitter – wokal,
Przemek Dyakowski – saksofon,
Dominik Bukowski – wibrafon,
Janusz Macek Mackiewicz – kontrabas
Tomasz Sowiński – perkusja.

„Take It Easy” to niedawno powstała grupa grająca w stylistyce swinga, tworzą ją: weteran polskiego jazzu /Dyakowski/ oraz przedstawiciele młodych wybitnie utalentowanych jazzmanów /Knitter, Bukowski, Mackiewicz, Sowiński/.
W maju br. w sopockim Kawiaretonie Take it Easy nagrali płytę z powszechnie znanymi i lubianymi standardami jazzowymi. Krążek ten został dołączony do wrześniowego numeru miesięcznika Jazz Forum 2005, zyskał bardzo przychylne recenzje, a sponsorem płyty jest promująca muzykę jazzową Kompania Piwowarska Pilsner Urquell.

Take It Easy występowali na festiwalach: Jazz w Lesie w Sulęczynie, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Gdańskie Noce Jazsowe /dwukrotnie/, Skok Jazz Sopot Festiwal, Sopot Molo jazz festiwal /dwukrotnie/, „Złota Tarka” w Iławie. W najbliższym czasie: Skok jazz Sopot Festiwal, Festiwal im.Krzysztofa Komedy w Słupsku.
Członkowie zespołu znajdują się w dorocznej ankiecie Jazz Top miesięcznika Jazz Forum.

PRZEMEK DYAKOWSKI – SAKSOFONISTA, WETERAN POLSKIEGO JAZZU
Rozpoczął grę na saksofonie pod koniec lat 50-tych w zespole Zygmunta Koniecznego w słynnej Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Debiutował jako jazzman podczas Zaduszek Jazzowych w Filharmonii Krakowskiej w 1961 r. Po przeniesieniu się na Wybrzeże przez wiele lat związany z Klubem Studentów Wybrzeża Żak w Gdańsku m.in. w zespole Włodzimierza Nahornego. Pod koniec lat 60 współtworzył zespół Rama 111, w którym gra do dzisiaj. W ciągu lat 70 - tych Rama 111 przez 10 lat była zespołem Radia Gdańsk mającym swój program na antenie, dokonując setki godzin nagrań z muzyką jazzową i rozrywkową. Uczestniczył w Jazz Jamboree, koncertach w cyklu „Jazz w Filharmonii” (m.in. w Filharmonii Narodowej), w festiwalach i klubach Skandynawii.
Akompaniował na koncertach amerykańskim gwiazdom jazzu i muzyki popularnej jak CAB CALLOWAY, SHIRLE JONES, STEVE ALLEN, BOBBY SHORT... i. in.
Podczas GDYNIA SUMMER JAZZ DAYS towarzyszył angielskiej wokalistce jazzowej nr 1 ELAINE DELMAR.
Od wielu lat prowadzi autorską audycję jazzową na antenie Radia Plus, od piętnastu lat Gdyński Sax Club. Wraz z Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowskim i Januszem Kozłowskim gra w zespole SWING OLD STARS legendarnego Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza.
Współpracuje z zespołem „Follow the Soul” Piotra Lemańczyka, słyszymy go także w młodych zespołach grających muzykę alternatywną: „Chlupot Mózgu” Jacka Staniszewskiego, reaggowym „Dreadless” i etnicznym „Ikenga Drummers” Larry’ego Okey Ugwu.
Jest laureatem Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Gdyni, otrzymał Medal im.Tadeusza Kwiatkowskiego oraz „Jazzowego Baranka” na 50-lecie krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”
Jako jazzman kontynuuje stylistykę saksofonisty Lestera Younga.

JOANNA KNITTER – młoda, utalentowana wokalistka Joanna Knitter.
Jest laureatką Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych gdyńskiego Sax Clubu. Śpiewa także z bluesową grupą Debesters.
Dysponuje doskonale brzmiącym głosem i estradową charyzmą.
Jest studentką IV roku polonistyki na Uniwersytecie w Gdańsku.

TOMEK SOWIŃSKI – PERKUSISTA
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku .
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij