stat
Impreza już się odbyła

Antonina Nowacka | koncert

W dniu 28 maja o godzinie 20:00 zapraszamy na koncert Antoniny Nowackiej. Koncert jednej z najzdolniejszych artystek młodego pokolenia, wokalistki, artystki wizualnej, w fenomenalny sposób używającej głosu jako instrumentu.

paź 3

niedziela, godz. 16:00 - 17:00

Wstęp wolny
paź 22

piątek, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 70-170 zł
Kup bilet
Oniryczne wokalne utwory Antoniny Nowackiej przywołują echa muzyki dalekiego wschodu, religijnych pieśni. I same w dużej mierze składają się z echa.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Antonina Nowacka jest wokalistką zainteresowaną wykorzystaniem głosu jako instrumentu. Jej dźwiękowe poszukiwania osadzone są w operze, a także muzyce dawnej: pieśniach antycznych i religijnych. Z trębaczem Olgierdem Dokalskim oraz producentem Pawłem Bartnikiem współtworzyła zespół kIRk, w audiowizualnym duecie WIDT eksperymentowała z warstwą elektroniczną.

W ubiegłym roku ukazał się jej solowy album Lamunan, będący konsekwencją wielomiesięcznego pobytu Nowackiej w Indonezji. Artystka studiowała lokalną muzykę tradycyjną, a jej oparta na nawarstwiającym się głosie i jego echach płyta jest rezultatem godzin spędzonych w jawajskich jaskiniach. Lamunan zostało bardzo ciepło przyjęto przez krytykę, trafiając nawet na listę 100 najlepszych albumów 2020 roku sporządzoną przez brytyjski portal Quietus.

Koncert jest realizowany w ramach projektu pt. OPEN.
Projekt OPEN oparty jest na działaniach z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych, nastawiony na prezentację aktualnych zjawisk w sztuce współczesnej.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska
Identyfikacja graficzna: Anna Witkowska
Organizator: Kolonia Artystów
Patronat medialny:
Notes na 6 tygodni / Nowe idzie od morza / Glissando / Metropolitarna Karta Do Kultury
Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
 • Bilet ulgowy
  20 zł
 • Kontakt
  505-391-891
 • Przedsprzedaż
  20 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Festiwal literatury, podczas którego przyznawana jest Nagroda Literacka Miasta Gdańska to: