• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Alpaka Records Presents vol.2 | Filip Żółtowski Quartet i Tomasz Chyła Quintet

Kolejne wydarzenie z cyklu Alpaka Records Presents. Już po raz drugi zapraszamy Was na największe przedsięwzięcie, które organizujemy. Uwielbiamy brać sprawy w swoje ręce, a jak się okazuje, oprócz występów na żywo, w naszych genach jest również działalność organizacyjna. Dlatego 13 czerwca, w klubie Drizzly Grizzly, odbędzie się totalne święto naszej hodowli. Tego wieczoru odbędą się koncerty, dyskusje z artystami oraz wystawa najciekawszych okładek z naszego katalogu.

7 lipca 2024 - 28 lutego 2025, godz. 10:00 - 18:00

bilety 20 zł
ulgowy 12 zł

Alpaka Records Presents vol.2 - PROGRAM



Od 17:00, przez cały czas trwania wydarzenia, będziecie mogli podziwiać najciekawsze okładki z hodowli Alpaka Records. Kuratorką wystawy jest Mary Zaleska, wspaniała graficzka i designerka, z którą współpracujemy od kilku lat.

18:00 - 19:30
Spotkanie z twórcami (Filip Żółtowski, Tomasz Chyła, Alpaka Records)
Prowadzenie: Maks Mróz

20:00
Filip Żółtowski Quartet
BiBi - PREMIERA PŁYTY

Filip Żółtowski trąbka
Szymon Zawodny saksofon
Wojtek Wojda instrumenty klawiszowe
Mikołaj Stańko perkusja

Filip Żółtowski Quartet łączy w swojej koncepcji tradycje jazzowego grania z nowoczesnymi brzmieniami i śpiewnymi tematami, czerpiąc także z polskiego folkloru. Jest to fuzja muzyki jazzowej, często mocno improwizowanej, z elektronicznymi brzmieniami, inspirowanymi producentami znanymi bardziej ze sceny muzyki pop czy EDM (np. Flume, Medasin), a także hip-hopowymi beatami w stylu produkcji Jamesa Yancey (J.Dilla). Jeśli mielibyśmy zdefiniować główny punkt łączący tę fuzję gatunków, to będzie to właśnie jazz, zainspirowany stylem Stevea Colemana and Five Elements, czy Brada Mehldau.

21:30
Tomasz Chyła Quintet
Music We Like To Dance To

Tomasz Chyła skrzypce
Emil Miszk trąbka
Krzysztof Hadrych gitara
Konrad Żołnierek gitara basowa
Sławek Koryzno perkusja

Przekonani o własnym głosie i unikalnym brzmieniu muzycy idą własną artystyczną drogą, co jakiś czas dzieląc się efektami swojej pracy. Po wielu latach eksperymentów zespół powraca do wartości i emocji towarzyszących powstaniu pierwszej płyty kwintetu, Eternal Entropy (2017). Music we like to dance to to zaproszenie do wspólnego tańca, wolnego od skomplikowanych rozważań i zbędnego teoretyzowania. Lets Dance! Prog-rockowe riffy przełamywane pięknymi melodiami, przypominają odbiorcy o funkcjonalności muzyki, która służy nam od wieków.

Do zobaczenia!

jazz - koncerty w Trójmieście


Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska / Cofinanced by the City of Gdańsk.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  60 zł
 • Przedsprzedaż
  40 - 50 zł
BILETY:
I PULA - 40 zł (wyprzedane)
II PULA - 50 zł (do 12.06)
III PULA - 60 zł (w dniu wydarzenia, do kupienia również na bramce)

Opinie

Sprawdź się

Ekranizacja popularnej książki dla dzieci autorstwa Agnieszki Śladkowskiej będzie miała tytuł: