stat
PATRONAT

Akademia Gdańska: Książęta z Gdańska rodem

6. edycja Akademii Gdańska przybliża znane i zapomniane gdańskie postacie, które miały istotny wpływ na sztukę, kulturę i życie społeczne miasta. Atelier dawnych mieszkańców i mieszkanek skrywa istotne nazwiska związane ze złotnictwem, fotografią, architekturą, Polonią Gdańską oraz z rozwojem prawno-administracyjnym czy polityką społeczną. Pierwszy wykład z nowego cyklu poprowadzi 5 lutego o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej Andrzej Januszajtis.

Spotkania GTF

w każdy czwartek (do 25.06.2020), godz. 18:00

Wstęp wolny

Opera? Si!

gru 14

sobota, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
Kup bilet
- Podczas spotkania opowiem o pięciu osobach noszących tytuł książęcy, urodzonych w Gdańsku oraz jednej, niepochodzącej stąd, której nadano tytuł "księcia Gdańska". Są to z reguły postacie, które odegrały ważną rolę w dziejach Gdańska i Rzeczpospolitej. O ich życiu i czynach pisano wiele, mniej znany jest fakt urodzenia i związki z naszym miastem. Chcę przypomnieć ich zasługi i czyny oraz odszukać miejsca z nimi związane na terenie Gdańska - zapowiada Andrzej Januszajtis.

Cykl wykładów Akademia Gdańska poświęcony jest opowieściom, w których dowiadujemy się, że o potędze królującego nad Zatoką Gdańską miasta nie decydowały strzeliste wieże kościołów, ani ilość majestatycznych budowli. Poprzez wieki sława Gdańska był dziełem ludzi, których losy były ściśle z miastem splecione. Każda epoka miała swoją znaną lub popularną postać. Nie zawsze jednak pamięć o niej pozostała żywa. Podczas dwunastu wykładów poznamy m.in.: dawnych gdańskich architektów, burmistrzów, duszpasterzy czy fotografów.

Akademia Gdańska | Książęta z Gdańska rodem, Andrzej Januszajtis, Stowarzyszenie Nasz Gdańsk

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Orłowie działa od...?