stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Agnieszka Gewartowska. Natura jest fascynująca - wystawa malarstwa

Zapraszamy na wystawę malarstwa Agnieszki Gewartowskiej pt. "Natura jest fascynująca". Prace artystki będzie można oglądać do 28 maja w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Agnieszka Gewartowska urodziła się w 1975. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Dyplom na Wydziale Malarstwa i Grafiki w 2001, w pracowniach: prof. M. Targońskiej, prof. Z. Gorlaka, J. Krechowicza. Zajmuje się malarstwem, grafiką artystyczną,  rysunkiem i instalacjami typu site specific. Uczestniczka ponad 80 wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, między innymi w Rosji, Szwecji, Niemczech, Kanadzie, Japonii, Korei, Chinach i na Litwie. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych oraz w muzeach sztuki współczesnej.

Zbigniew Mańkowski: W artystycznym świecie (Agnieszki Gewartowskiej) powstają rzeczy, zjawiska, obiekty, które pomagają nam myśleć głębiej, zobaczyć dalej przez to, że są tak bardzo zmysłowe. Wnoszą do naszej wyobraźni ów szczególny aspekt życia - archetypalną potrzebę materialności istnienia i potrzebę dotyku, mimo szerzącego się, reklamowanego materializmu i postnowoczesności. I wreszcie najważniejsze - ciągle się w nas odradzającą potrzebę piękna.

Agnieszka Gewartowska: Tytuł wystawy zaczerpnęłam od samego cyklu malarskiego, który rozpoczęłam w 2017 roku, który nazywa się "Natura jest fascynująca". Wynika on z moich fascynacji botaniką, pięknem, formą i różnorodnością świata flory. Tworząc ten cykl prac pragnę rozbudzić w nas, ludziach, uczucie przynależności do świata przyrody. Wierzę głęboko, że moje malarstwo może rozbudzić, przywrócić lub też odkryć w nas poczucie nierozerwalności więzów z naturą jakie nas łączą. Pragnę aby zachwyt nad światem fauny i flory przekuł się w odpowiedzialność naszą za nią, abyśmy w rozsądny sposób wspierali naturę a nie tylko ją eksploatowali, tak abyśmy mogli w przyszłości cieszyć się jej pięknem i obfitością.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak brzmi nazwisko XVI-wiecznego tajnego agenta protestanckiego królującego w Dworze Artusa razem z Pamienką z Okienka?

 

Najczęściej czytane