stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

8. NeoArte. Syntezator Sztuki

NeoArte - Syntezator Sztuki to festiwal o międzynarodowej obsadzie prezentujący najciekawsze trendy w muzyce i sztuce współczesnej.

Idea festiwalu NeoArte skupia się na syntezie sztuk, przesuwaniu granic pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki. Kompozytorzy tworzą dzieła z pogranicza video artu i teatru, artyści sztuk wizualnych tworzą instalacje dźwiękowe, teatr i taniec podążają w kierunku sztuki performatywnej. Coraz trudniej jest wyznaczyć granice pomiędzy różnymi dziedzinami twórczości, coraz łatwiej przychodzi nam ich łączenie.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


ProgramPubliczność VIII edycji festiwalu podczas pięciu dni wydarzeń będzie mogła uczestniczyć w dziewięciu koncertach, dwóch instalacjach artystycznych, słuchowisku muzycznym oraz kilku performance. Studenci kompozycji wezmą udział w warsztatach kompozytorskich prowadzonych przez patrona festiwalu Gwyna Pritcharda, oraz w warsztatach performance prezentowanych przez Alwynne Pritchard, a dzieci i młodzież będą mogli uczestniczyć w zajęciach z tworzenia muzyki elektronicznej prowadzonych przez Krzysztofa Topolskiego.

Każdy z koncertów jest zaplanowany jako spektakl multidyscyplinarny, podczas większości z nich = publiczność będzie częścią procesu artystycznego. Podczas inauguracji imprezy, której gośćmi specjalnymi będą dwaj najwybitniejsi chińscy kompozytorzy Dequing Wen oraz Zhong Juncheng, NeoQuartet zaprezentuje bogactwo chińskiej współczesnej muzyki na kwartet smyczkowy. Kolejnego dnia na terenie kultowego gdańskiego garnizonu widownia będzie mogła uczestniczyć i współtworzyć premierę najnowszego projektu krakowskiego artysty Piotra Peszata.

W trzecim dniu wydarzenia festiwal #NeoArte zagości w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, by zaprezentować brytyjską sztukę performatywną. Finał festiwalu w Nowej Synagodze to wyzwanie zarówno dla widowni jak i wykonawców. Noc NeoArte - czyli 12 godzinny maraton koncertowy, podczas którego odbędzie się polska premiera słuchowiska Words & Music z tekstem Samuela Becketa oraz muzyką Mortona Feldmana, wystąpią takie znakomitości jak Via Nova Ensemble, Jonathan Powell oraz NeoQuartet z sześciogodzinnym kultowym II Kwartetem Smyczkowym Mortona Feldmana.

Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest trójmiejski zespół NeoQuartet, laureat Pomorskiej Nagrody Artystycznej w roku 2019.

Mecenasi: Urząd Miejski w Gdańsku, Województwo Pomorskie, MKiDN, Instytut Muzyki i Tańca, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, STOART.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20-75 zł
  • Bilet ulgowy
    15-50 zł
Bilety i karnety: do kupienia na www.inerticket.pl oraz na 30 minut przed koncertami
20 zł normalny
15 zł ulgowy
75 zł karnet 4-dniowy normalny
50 zł karnet 4-dniowy ulgowy

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim którego trójmiejskiego pisarza?

 

Najczęściej czytane