PATRONAT

70-lecie GTF. Wystawa Jubileuszowa (1 opinia)

GTF we współpracy z Domem Uphagena - Oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Gdańska oraz firmą Energa ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich sympatyków GTF i fotografii na wernisaż naszej Wystawy Jubileuszowej z okazji 70-lecia działalności GTF.

12 maja - 28 listopada 2021

Gdańsk,
bilety 16 zł
ulgowy 8 zł

15 października - 18 grudnia 2021

Wstęp wolny
Wernisaż odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2017 roku o godzinie 18:00 w Domu Uphagena - Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska przy ul Długiej 12 w Gdańsku. Wystawa eksponowana będzie do 4 czerwca 2014 roku.

O wystawie

W 2017 roku Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne obchodzi 70 rocznicę swojego powstania. Ilość zorganizowanych w tym okresie wystaw jest trudna do policzenia, natomiast można ją oszacować na dziesiątki większych i kilkaset mniejszych wystaw zbiorowych oraz indywidualnych. Liczba członków, którym przez 70 lat działalności wydano legitymacje, przekroczyła 750!

Najważniejsze wystawy GTF od 2006 roku organizowane są w Domu Uphagena - Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Nasza dotychczasowa współpraca zaowocowała ekspozycjami wystaw dorocznych GTF oraz prezentacjami wielu projektów, jak na przykład realizowanego przez wiele lat cyklu "Gdańsk Odchodzący", czy "Życie Gdańska" oraz współpracą w realizacji wystawy "Architektura i urbanistyka Wolnego Miasta Gdańska".

Ekspozycja jubileuszowa obejmuje 84 prace fotograficzne, zarówno archiwalne jak i wykonane przez aktualnych członków naszego stowarzyszenia - pasjonatów fotografii. Wszystkie eksponowane zdjęcia archiwalne, to oryginalne odbitki, z których znaczna część była w swoim czasie wielokrotnie pokazywana na międzynarodowych wystawach i konkursach fotograficznych, zdobywając tam liczne nagrody oraz wyróżnienia.

Zdjęcia współczesne świadczą o tym, że nasi członkowie, realizując się w wielu różnych tematykach fotograficznych, również starają się utrzymywać wysoki poziom estetyczny swoich prac, biorąc za dobry wzór dokonania i realizacje swoich poprzedników.

Wystawa jubileuszowa jest efektem pracy i zaangażowania wielu osób, firm oraz instytucji, którym w tym miejscu bardzo dziękujemy im za pomoc i wsparcie.

Kuratorami wystawy są Wojciech Jung i Adam Fleks.
Pamiątkowy album

Podczas wernisażu zrobione zostanie pamiątkowe wspólne zdjęcie, dla publikacji w pamiątkowym katalogu wystawowym - albumie fotograficznym wydanym z okazji Jubileuszu.

Album będzie zawierał wszystkie prace prezentowane na wystawie, indeks autorów oraz krótką notkę historyczną o GTF autorstwa Piotra Rogalskiego. Album dostępny będzie w nakładzie limitowanym w Siedzibie GTF w pierwszych tygodniach maja

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  10 zł
 • Bilet ulgowy
  5 zł
Obowiązuje bilet do muzeum
10 zł - pełnopłatny
5 zł - ulgowy
- Rodzinny bilet wstępu - 20 zł (przysługuje rodzinie składającej się z max. 8 osób, w tym dwóch osób dorosłych)
- Zbiorowy bilet wstępu (dla grup 8-50 osób, zwiedzający mają prawo do zakupu biletu o 1 zł taniej)

Opinie (1) 1 zablokowana

 • wstep jest płatny

  Przed chwilą bylem i trzeba kupic bilet do muzeum zeby zobaczyc wystawe

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Która spośród oper, prezentowanych w ostatnich latach w Gdańsku, pokazana została premierowo w 1950 roku i jest uważana za początek działalności Opery Bałtyckiej?

 

Najczęściej czytane