• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

45. MFMOChiK | Sebastian Kuczyński - organy

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej to cykl wydarzeń, który na stałe wpisał się w tradycję muzyczną Gdańska. Jest to jeden z najstarszych festiwali na Pomorzu, cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców Gdańska jak i tych, którzy do stolicy Pomorza przybywają letnią porą.

w każdy piątek (do 26.08), godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 32 zł
ulgowy 16 zł
Kup bilet
Przed nami 45. edycja festiwalu, koncerty festiwalowe odbywać się będą w każdy piątek lipca oraz sierpnia o godz. 20:15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wystąpi:
Sebastian Kuczyński - organy /Warszawa/
Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
Sonata d-moll op. 65 nr 6:
Choral mit variationen
Fuga
Finale

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Nun komm, der Heiden Heiland a 2 clav. e pedale BWV 659
Trio super: Nun komm, der Heiden Heiland BWV 660
Nun komm, der Heiden Heiland in organo pleno BWV 661

Anton Heiller (1923-1979) Wariacje nt. Nun komm, der Heiden Heiland (1972)

Marian Sawa (1937-2005) Fuga-Bolero (1995)
Johann Sebastian Bach (1685-1750) Preludium i fuga e-moll BWV 548

SEBASTIAN KUCZYŃSKI Swoją muzyczną edukację rozpoczął w wieku trzynastu lat w rodzinnym mieście, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach uczęszczając przez 6 lat do klasy organów Ewy Wołczek. Szkołę tę ukończył eksternistycznie w 2019 roku uzyskując tytuł zawodowy muzyk instrumentalista w zakresie gry na organach.

W październiku 2016 roku rozpoczął dzienne studia licencjackie na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa Jarosława Wróblewskiego i Wojciecha Bednarskiego), które ukończył z wynikiem bardzo dobrym w roku 2019, uzyskując tytuł licencjata w zakresie gry na organach. Podczas studiów ukończył także studium pedagogiczne, odbywając praktyki w warszawskich szkołach muzycznych I i II stopnia.

Pomysłodawca, koordynator i kierownik artystyczny Cyklu recitali organowo-kameralnych ,,Pro Arte et Studio", a także Międzynarodowego Mokotowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, organizowanych przez parafię pw. św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Jako solista i kameralista, w ramach międzynarodowych festiwali muzyki organowej i kameralnej występował w Polsce, Niemczech, Austrii, na Białorusi oraz Litwie. Koncertował m. in. w ramach IX Międzynarodowego Forum Organowego w Warszawie, czy VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Franciszka Liszta w Żaganiu. Występuje w duecie organowym wraz z Roksaną Kalinowską.

Współpracował z cenionymi zespołami, takimi jak Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Od 2016 r. pracuje na stanowisku organisty Sanktuarium Narodowego, parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 - 45 zł
Bilety w cenie: 45/30 PLN do nabycia online oraz w Bazylice na godzinę przed koncertem.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Organizatorem Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port jest: