• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

31. Lato Teatralne: 50-tka Hanna Banaszak

Autorka tekstów i kompozytorka, ale przede wszystkim znakomita wokalistka, dla której już na początku jej kariery utwory tworzyli najważniejsi przedstawiciele polskiej kultury m.in. Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora, Jonasz Kofta. Od lat 70. zachwyca publiczność nieprawdopodobnymi możliwościami wokalnymi i niezwykłą wrażliwością, stale się rozwija i poszukuje nowych sposobów na to, by przenieść swoich słuchaczy do świata sztuki najwyższych lotów.

Jest odznaczona Medalem Gloria Artis za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Jest także laureatką licznych nagród, w tym Victora i Bursztynowego Słowika. W 2013 od Polskiego Radia otrzymała prestiżową nagrodę Honorowego Złotego Mikrofonu za dotychczasowy dorobek artystyczny, w 2014 nominowano ją do tytułu Mistrz Mowy Polskiej, a z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

jazz - koncerty w Trójmieście


Jej repertuar składa się z różnorodnych stylistycznie utworów, układających się w wyjątkową opowieść o istocie człowieka. Koncert, który dla Państwa przygotowała, to fascynująca podróż przez wspaniałe teksty i znakomite muzyki, w tym także napisane i skomponowane przez samą Artystkę.

Jak mówi Hanna Banaszak:

Nie będę już Państwu opowiadać o sobie, jako artystce, bo domyślam się, że trochę mnie już znacie. Dodam tylko, że od ponad dwudziestu lat zaprzyjaźniona jestem z Teatrem Atelier w Sopocie, bo bardzo lubię zarówno to urokliwe miejsce, jak i ludzi, którzy tworzą jego szlachetny charakter.

Na scenie Hannie Banaszak towarzyszyć będą:
Jacek Szwaj piano
Zbigniew Wrombel kontrabas
Andrzej Mazurek perkusja

Opinie

Sprawdź się

Aktorka Dorota Lulka debiutowała w: