• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

13 NDI Sopot Classic Gala Operowa (1 opinia)

Na wielki finał Festiwalu, 9 lipca w Operze Leśnej odbędzie się Gala operowa z udziałem gwiazdy o międzynarodowej renomie.

Relacja z imprezy

To kontynuacja naszego cyklu prezentacji gwiazd światowej wokalistyki. W poprzednich latach mieliśmy przyjemność gościć w Sopocie m.in. Piotra Beczałę, Aleksandrę Kurzak, Roberto Alagnę, Rolando Villazóna, Ildara Abdrazakova i Sondrę Radvanovsky. W 2023 roku do grona znakomitych gości dołączy Joyce DiDonato, której towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Michała Klauzy.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Świetny koncert ale

    Zaprosiłam na koncert osobę która walczy o każdy krok i stara się mimo to nie rezygnować z udziału w wydarzeniach kulturalnych i z której jestem dumna! Organizatorzy nie zadbali natomiast o podstawowe potrzeby osób z trudnościami w poruszaniu się. Mimo że widziałam wśród Gości wydarzenia- Publiczności wiele osób o kulach czy kijkach z wyraźnymi trudnościami w chodzeniu Opera Leśna nie ma toalety dla osób niepełnosprawnych . Z zażenowaniem obserwowałam ludzi wchodzących i schodzących z wyraźna trudnością ze schodów z toalety o stromych stopniach. Mamy XXI wiek - dlaczego jesli infrastruktura nie jest niedostosowana Trójmiasto i Miasto Sopot firmują takie wydarzenia- bez standardów dostępności. Wystarczyłoby przecież nawet doraźnie postawić toi toi dostosowany do potrzeb osób o szczególnych potrzebach. Można- można! Trzeba tylko chcieć i mieć wrazliwosc! Co więcej osoby sprawdzające bilety nie wskazywały osobom o kulach drogi przy scenie gdzie nie trzeba pokonywać schodów by dostać się do sektorów. A samo oznaczenie drogi dla niepełnosprawnych jest mało wyraźne. Moj apel - do BARTu- przeszkolcie personel, wstawcie toaletę dla ON ( tymczasowa ) dostępna bez schodów, do Trojmiasta.pl - nie firmujcie imprez w infrastrukturze niedostosowanej do ON- weryfikujcie czy sygnowane i polecane imprezy mają podstawowy standard dostepnosci dla ON (toalety, ciągi piesze). Zadbajmy wspólnie o komfort osób które same sie nie upomną!!! a sam Portal zachęcam do redaktorskiego spaceru ( najlepiej o kulach) i znalezienia toalety dla ON, windy czy oznaczenia ścieżki bez schodów- w Operze Leśnej

    • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Czy wartownia nr 1 na Westerplatte posiadałą kiedyś toaletę?