• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

sekretne życie cz.1

To wystawa prezentująca twórczość czterech znanych i cenionych na świecie artystów estońskich. Viive Noor, Kadi Kurema, Regina Lukk-Toompere oraz Urmas Viik wprowadzą nas w swój mały, sekretny świat - bardzo bajkowy i bardzo osobisty, do którego inspirację czerpią z estońskich mitów, dzikiej przyrody, ale też ze światowej literatury. Wystawa czynna od 6 maja.

Zobaczymy bohaterów książek Braci Grimm, Andersena i Lewisa Carrolla, poznamy estońskie bajki, żarty i przysłowia, będziemy mogli podziwiać wielkoskrzydłe Anioły z wyspy Urmasa Viika, a subtelne postaci kobiece wprowadzą nas w tajemniczy, surrealistyczny świat Viive Noor, kuratorki wystawy.

Zaprzyjaźnieni ze sobą artyści zajmują się różnymi dziedzinami sztuki: ilustracją, grafiką książkową, malarstwem, fotografią, projektowaniem przedmiotów i miniaturowych sztuk plastycznych, jednak chętnie biorą udział we wspólnych projektach. W Nadbałtyckim Centrum Kultury ich prace zobaczyć było można m.in. na wystawach: "It's Always Tea-Time", "Dawno, dawno, temu...", "Biegnąc z wilkami". Składająca się z ponad 60 prac wystawa gościła dotychczas we Francji (Paryż i Strasburg), Izraelu (Tel Awiw i Jerozolima) i na Białorusi (Mińsk). W Polsce pokazywana była w Warszawie, Płocku, Krakowie i Szczecinie.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Najbardziej prestiżowa i najwyższa nagroda dla dramatopisarzy przyznawana jest w: