stat
Impreza już się odbyła

on Beauty and Deconstruction

4 - 31 grudnia 2021

Gdynia Orłowo,
Wstęp wolny
Wydarzenie zacznie się o 19:05 przed głównym wejściem na Halę Targową w Gdyni (od strony Wójta Radtkego). Będziemy na Was czekać podając gorące napoje z drewnianego stoiska.

Zapraszamy w podróż po ciemnych zaułkach hali targowej po godzinach.

On Beauty and Deconstruction to wystawa grupowa na terenie Miejskiej Hali Targowej w Gdyni, zbudowanej w latach 30, służącej jako miejsce handlu po dzień dzisiejszy, zachowując wernakularną estetykę i funkcję.

Dwóch polskich i dwóch holenderskich artystów bada makro i mikronarracje w budynku, angażując się w krytyczny dialog na temat etapów gentryfikacji w ich krajach oraz wykorzystania pracownika kultury jako czynnika gentryfikacyjnego.

Poprzez zabawę formą i formalizmem opowiadają o polityce piękna i historii własności czego efektem jest stale rekonstruowany wykład, wideo wykorzystujące technikę hipnozy, wzory bluzek i partycypacyjny płot wykonany wspólnie z lokalnymi rzemieślnikami.

Alicja Nowicz (PL) inscenizuje sytuacje i wciela się w postacie, aby lepiej zrozumieć wartość sztuki i tożsamości wschodnioeuropejskiej. Praca Kitty Marii (NL) jest ciągłym badaniem zautomatyzowanego zakładu produkcyjnego i współczesnego robotnika. Alban Karsten (NL) bada historię płotów, skoków konnych i zapobiegania katastrofom poprzez obiekty i performance. Aleksandra Majzel (PL) zajmuje się grafiką, projektowaniem graficznym i performance, a inspirację dla swoich tkanin czerpie z niesławnych kolorów gdyńskich fasad.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która z instytucji jest posiadaczem największej kolekcji urn związanych z kultem ognia?