• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

#egzaminósmoklasisty 2022 na memach młodzieży: Hania, ogrodnik czy kolega z Anglii

Egzamin ósmoklasisty miał swoje alter ego w mediach społecznościowych. Najwięcej działo się na Twitterze - to tu uczniowie umawiali się na wspólne powtórki materiału, prognozowali egzaminacyjne zagadnienia, a także szydzili na potęgę z bohaterów egzaminacyjnych pytań. Prezentujemy skromny zarys tego, co kryje się pod hasztagiem #egzaminósmoklasisty2022. Zapnijcie pasy, bo młodzież nie przebierała w słowach.Młodzież żyje w dwóch światach - rzeczywistym i wirtualnym. Wymuszone pandemią zdalne nauczanie jeszcze to zjawisko nasiliło. Nastolatkowie w mig ogarnęli obsługę różnego rodzaju platform internetowych i nauczyli się w pełni wykorzystywać ich możliwości. Również do nauki.

Nauka podszyta ciężkim dowcipemTo m.in. na Twitterze ósmoklasiści informowali się wzajemnie o najciekawszych i najbardziej wartościowych kanałach edukacyjnych na YouTubie, które systematycznie prezentowały repetytoria. Tam też wymieniali się wzajemnie informacjami na temat płatnych konsultacji prowadzonych za pośrednictwem internetowych komunikatorów.

I to właśnie pod hasztagiem #egzaminósmoklasisty2022 pojawiały się pierwsze informacje na temat pytań, padały prawidłowe rozwiązania, a później dawano upust swoim emocjom, pastwiąc się memami nad bohaterami egzaminacyjnych arkuszy. Bezlitośnie!

Czytaj też: Egzamin ósmoklasisty 2022. Jak pójdzie uczniom na języku angielskim?

Nerwy sięgały zenitu, dlatego młodzież co rusz dawała im upust. Nie zawsze w elegancki sposób, za to niemal zawsze z przymrużeniem oka.
Nerwy sięgały zenitu, dlatego młodzież co rusz dawała im upust. Nie zawsze w elegancki sposób, za to niemal zawsze z przymrużeniem oka. screen z Twittera

Co będzie na #egzaminósmoklasisty2022?Domysłom nie było końca. Tak jak przed dwoma tysiącami laty mędrcy ze Wschodu wyglądali znaku na niebie, zwiastującego narodziny Mesjasza, tak teraz młodzież wypatrywała wskazówek odnośnie do tego, co pojawi się na egzaminach. Gdzie i w czym się da! Analizowano arkusze z ubiegłych lat, tegoroczne egzaminy próbne i diagnozy. Centralna Komisja Egzaminacyjna jeszcze te emocje podsycała, podrzucając enigmatyczne tweety. A każdy taki tweet był jak młyn na wodę i powodował potok odpowiedzi, sugerujących możliwe scenariusze.

Nie tylko uczniowie szaleli na Twitterze, ale też Centralna Komisja Egzaminacyjna.
Nie tylko uczniowie szaleli na Twitterze, ale też Centralna Komisja Egzaminacyjna. screen z Twittera

"Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba"Od odświeżania Twittera we wtorkowy poranek bolały palce. Wszyscy czekali na informację, jaka lektura będzie na egzaminie. Kiedy wreszcie pojawił się przeciek, że gwiazdą tegorocznego #egzaminósmoklasisty2022 jest "Zemsta", część dzieci odetchnęła z ulgą. Równie entuzjastycznie o egzaminacyjnej lekturze wypowiadali się uczniowie niedosłyszący, którzy na swoich arkuszach zamiast "Zemsty" mieli "Kamienie na szaniec".

Bohaterowie z arkuszy egzaminacyjnychÓsmoklasiści nie pozostawili suchej nitki na bohaterach egzaminacyjnych zadań. Choć z pozoru nie ma w tych zadaniach nic śmiesznego, nastolatkowie byli innego zdania.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - matematyka. Zobacz arkusz"Trzy koleżanki kupiły bilety autobusowe w tym samym automacie. Martyna kupiła sześć biletów 75-minutowych i zapłaciła za te bilety 24 zł. Weronika kupiła cztery bilety 20-minutowe i zapłaciła za nie 12 zł. Ania kupiła dwa bilety 75-minutowe i dwa bilety 20-minutowe". Tyle informacji wystarczyło, żeby pazerna Martyna stała się bohaterką serii memów.

Palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o inspirację dla memotwórców, dzierżyła jednak Hania - posiadaczka naszyjnika z 15 koralików:

"Do wykonania naszyjnika Hania przygotowała cztery korale srebrne, osiem korali czerwonych i kilka korali zielonych. Następnie ze wszystkich przygotowanych korali zrobiła naszyjnik. Zielone korale stanowią 20 proc. wszystkich korali w zrobionym naszyjniku".

Nastolatkowie nie pozostawili również suchej nitki na piracie drogowym, poruszającym się po terenie zabudowanym z prędkością 90 km/h oraz ogrodniku, który był w posiadaniu 60 kg ziemi (Ogrodnik kupił ziemię ogrodową, którą zaplanował zużyć w maju, czerwcu i lipcu. W maju zużył 13 masy kupionej ziemi. W czerwcu zużył połowę masy ziemi, która została. Na lipiec pozostało mu jeszcze 60 kg ziemi).

Czytaj też: Egzamin ósmoklasisty 2022 - arkusze. Motyw przyjaźni na sprawdzianie z polskiego

Dziś #egzaminósmoklasisty2022 z języka obcego, ale to z pewnością nie koniec memówÓsmoklasiści, skoncentrowani na przygotowaniach do egzaminów z języka polskiego czy matematyki, nie zapominali o ostatnim, z języka obcego. Również jeśli chodzi o memy. Już od kilku dni szydzili z tego, że jednym z zadań egzaminacyjnych będzie napisanie maila.

Po egzaminach na tapecie znalazła się treść tego maila - trzeba było poinformować kolegę o tym, że zniszczyło się telefon. Oberwało się też Wojtkowi, który miał - zdaniem naszych ósmoklasistów - głupi pomysł na atrakcje podczas swojej imprezy urodzinowej.

Koniec!Trzydniowy maraton dobiegł końca. Z uczniów schodzi ciśnienie, ale pod hasztagiem #egzaminósmoklasisty2022 nadal wrze. Oby równie dobre nastroje nie opuszczały ich 1 lipca, kiedy zostaną podane wyniki egzaminów.
Koniec!
Koniec! screen z Twittera

Opinie wybrane


wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Do DNA

wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki

wystawa

Kolekcja w działaniu

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku zbudowano Łaźnię Miejską w Nowym Porcie? Jaką funkcję będzie pełniła współcześnie?