stat
Impreza już się odbyła

Zdobycze muzyki

Biblioteka Śródmieście zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu "Tracklista" pt. Zdobycze muzyki.

O cyklu:
"Tracklista"to cykl spotkań poświęcony muzyce, sztuce dźwiękowej i ważnym zjawiskom sfery kultury. "Tracklista" to także edukacyjna forma, łącząca prezentację muzyki oraz multimedialny wykład. Prezentujemy ciekawą muzykę, przekraczającą standardowe myślenie gatunkowe oraz artystów idących swoimi szlakami, otwierających nową perspektywę w muzyce. Mamy nadzieję, że "Tracklista" zainspiruje do wymiany myśli, a także przybliży wielowymiarowość kultury audialnej. Wróćmy do kultury słuchania.

O temacie pierwszego spotkania - Zdobycze muzyki:
Muzyka funkcjonuje w rozmaitych przestrzeniach i często traktowana jest na tyle użytkowo, że giną jej konteksty i historia. Dźwięki sygnalizujące pralki bywają cytatem z Schumanna, w reklamach pojawiają się stare piosenki pop obok dzieł mistrzów.

Jak w kulturze funkcjonuje muzyka? Czy muzyka przyniosła nam jakieś zdobycze? Na ile znany jest wkład i rola muzyki eksperymentalnej i współczesnej w kreowaniu języka muzycznego? Przyjrzymy się temu zagadnieniu.

Marcin Dymiter aka Emiter - muzyk, improwizator. Emiter porusza się w obszarze elektroniki i muzyki improwizowanej. Eksperymentuje z brzmieniem, przetwarzaniem dźwięków towarzyszących naszemu życiu. Emiter używa i łączy różne jakości - lo-fi/ hi-fi, czy też dźwięki powszechnie uznawane za zakłócenia. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu.
Więcej informacji na: www.emiter.org.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Kiedy wzniesiono Dom Przyrodników w Gdańsku i jaka instytucja się w nim dziś mieści?