stat
Impreza już się odbyła

Zbiorowy Odruch Tworzenia ZOT 1

Stacja Kultura zaprasza na "Zbiorowy Odruch Tworzenia - ZOT 1" - wernisaż wystawy dydaktyków Wydziału Zamiejscowego Sztuki Nowych Mediów Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

25 maja - 15 czerwca 2020, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

19 września - 2 października 2020, godz. 18:00

Gdańsk,
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 24 stycznia 2019. Wstęp wolny.

Wystawa prezentuje działalność artystyczną dydaktyków PJATK: prof. Tomasza Bogusławskiego, prof. Andrzeja Śramkiewicza, prof. Jana Szczypki, dr Mariusza Sładczyka, dr Michała Wójcika, dr Joanny Zakrzewskiej, dr Leszka Żurka, mgr Antoniny Buszewicz, mgr Mariusza Hoffmana, mgr Weroniki Lipniewskiej, mgr Marty Marszałek i mgr Filipa Sendala. Artyści prezentują różne dziedziny sztuki: od malarstwa poprzez rzeźbę, ilustrację, grafikę warsztatową i fotografię do grafiki cyfrowej czy plakatu.

Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych - Wydział Zamiejscowy Sztuki Nowych Mediów w Gdańsku
Wydział Sztuki Nowych Mediów PJATK powstał w 2005 roku we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. To unikalny w skali kraju wydział łączący zajęcia artystyczne z nauką wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. W 2010 roku Wydział Sztuki Nowych Mediów PJATK, jako trzecia uczelnia w Polsce - obok ASP w Warszawie i Krakowie - został członkiem CUMULUS - międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego najlepsze uczelnie artystyczne z całego świata. W 2017 roku Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów Naukowych przyznała Wydziałowi SNM PJATK uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie sztuk plastycznych. W 2010 roku powstał Wydział Zamiejscowy Sztuki Nowych Mediów PJATK w Gdańsku. Kierunek GRAFIKA oferuje licencjackie studia I stopnia o profilu ogólnoakademickim.

Projektowanie graficzne jest ważnym elementem organizującym i opisującym rzeczywistość. Jako istotny element reklamy, marketingu i sztuki jest powszechnie obecne w życiu społeczeństwa. Studia na Wydziale Sztuki Nowych Mediów to studia interdyscyplinarne, łączące wiedzę ogólną i specjalistyczną z dziedzin artystycznych i informatycznych. Program nauczania realizowany na Wydziale Sztuki Nowych Mediów pozwala studentom otrzymać gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną zarówno z przedmiotów plastycznych jak i obsługi programów komputerowych.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Autorką cyklu o "Kici Koci" jest?