• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Yach Film w obiektywie

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

1 - 18 czerwca 2024, godz. 11:00 - 18:00

Wstęp wolny

11 - 24 października 2024

Gdańsk,
Wstęp wolny
Zapraszamy serdecznie na wystawę fotografii Dominika Czerskiego, która będzie czynna od 21 listopada do 4 grudnia 2005 r. Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem prac ugości współorganizująca to wydarzenie Galeria Aneri, która udostępniła nam swoje wnętrza na III piętrze Centrum Handlowego "Manhattan" w Gdańsku. Wystawę zatytułowano

"14 Yach Film w obiektywie". Powstała ona w wyniku współpracy pomiędzy Akademią Fotografii w Warszawie a organizatorem Festiwalu Yach Film - Stowarzyszeniem Miłośników Sztuki Intermedialnej "Bursztynowe Oko".

Efektem tych wspólnych działań jest fotoreportaż relacjonujący przebieg 14 Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Miłym zaskoczeniem był fakt, gdy po jego zrealizowaniu okazało się, iż część powstałych fotografii nie stanowi jedynie czystej dokumentacji zdjęciowej, lecz reprezentuje także wartość artystyczną. Wyróżniające się pod tym względem fotografie zebrano w cykl, który w sposób impresyjny oddaje festiwalową atmosferę.

Autorem zdjęć jest Dominik Czerski, uznany fotograf, który od 2005 r. współpracuje z Akademią Fotografii w Warszawie. Jest absolwentem WSFA ZPAF, którą ukończył w 2003 r. pod kierunkiem Andrzeja Zygmuntowicza oraz Zbyszka Tomaszczuka. Specjalizuje się w fotografii wnętrz i reportażu. Dominik Czerski ma w swoim dorobku publikacje w miesięczniku Casting i chińskim miesięczniku DEEP. Swoje prace wystawiał również w Starej Galerii ZPAF w Warszawie, a także podczas dwóch edycji Galerii Bezdomnej. Do szczególnych osiągnięć fotografa należy zdobycie I miejsca w konkursie Gazety Wyborczej "Fotoreporter w Teatrze".

Ekspozycja "14 Yach Film w obiektywie" będzie nie tylko okazją do spotkania z twórcami fotografii, ale również do ponownego zjednoczenia wszystkich sympatyków Festiwalu Yach Film i podsumowania festiwalowych dokonań. Do wspólnej wymiany wrażeń zachęci wszystkich projekcja z Gali Wręczenia Yachów. Dla organizatora Festiwalu Yach Film wystawa stanowić będzie również wyraz podziękowania wszystkim partnerom i współtwórcom Festiwalu.

Wernisaż otwierający ekspozycję odbędzie się w poniedziałek 21 listopada o godzinie 18.00 w Galerii Aneri na III piętrze Centrum Handlowego "Manhattan" w Gdańsku, al. Grunwaldzka 82. W programie: degustacja win ukraińskich, koncercik, projekcja z rozdania Yachów.

Opinie

Sprawdź się

Czy Czarna Sala Teatru Wybrzeże im. Stanisława Hebanowskiego to inicjatywa zupełnie nowa?