stat
Impreza już się odbyła

XXIII Tradycyjne Zaduszki Jazzowe

Zaduszki Jazzowe to piękny polski zwyczaj, mający swój początek w pierwszej połowie lat 50. ubiegłego wieku. Wówczas jazz, jako muzyka wroga ideologicznie (okres socrealizmu w sztuce), był zakazany. Muzycy zbierali się w prywatnych mieszkaniach i grali dla wtajemniczonych słuchaczy. W okresie Zaduszek takie spotkania miały miejsce w Krakowie, gdzie muzycy tworzyli historię polskiego jazzu. Na fali odwilży popaździernikowej jazz wyszedł z okresu katakumbowego i odtąd Zaduszki Jazzowe odbywają się corocznie już w oficjalnej formie, pozwalając na uczestnictwo szerszemu gronu odbiorców ponad 1000 osób.

Zaduszki jazzowe w Kościele oo. Franciszkanów cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdyni, wpisały się w kalendarz ważniejszych oczekiwanych dorocznych koncertów. Gromadzą wielopokoleniowe grono słuchaczy wypełniających po brzegi nawę kościoła. Muzycy traktują udział w zaduszkach w sposób ambicjonalny co roku spontanicznie pojawiają się nowe nazwiska. Muzycy poświęcają swój czas i dzielą się ze słuchaczami owocem swojego talentu, nie pobierając gaży. Chcą oni przede wszystkim upamiętnić zmarłych już kolegów i mistrzów różnych gatunków muzyki - jazzu, bluesa, rocka, reagge i innych.

jazz - koncerty w Trójmieście


Występujący podczas XXIII Tradycyjnych Zaduszek Jazzowych to artyści uznani stanowiący czołówkę polskiego jazzu i bluesa. Zagrają: Agnieszka Brenzak, Krzysztof Duda, Przemek Dyakowski, Jakub Hajdun, Darek Herbasz, Artur Jurek, Maksymilian Kreft, Janusz Mackiewicz, Artur Mazur, Aleksandra Mońko-Allen, Jacek Siciarek, Roman Ślefarski, Paweł Urowski.

Prowadzenie: Joanna Knitter i Leszek Dranicki.
Wstęp wolny - przynieście światełka.

Organizatorzy:
Miasto Gdynia
Gdyńskie Centrum Kultury
Klub Muzyczny Ucho
Fundacja "Ucho"

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

ERGO Hestia jest sponsorem tytularnym największej hali sportowo-widowiskowej na Pomorzu - ERGO ARENY. Od kiedy?