• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Na przełomie maja i czerwca w Minitece i Parku na Goyki odbędzie się wyjątkowa akcja zorganizowana dla uczczenia XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Każdego dnia, w dniach 30 maja - 3 czerwca fragmenty ulubionych książek czytać będą dzieciom przedstawiciele różnych zawodów. W akcji udział wezmą policjantka i strażacy, ale również ludzie ze świata kultury i sztuki. Spotkania zostaną urozmaicone dodatkowymi atrakcjami.

Dzieci zostaną zaproszone do rozmów o pracy gości, wysłuchają pogadanek na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji, a także będą mogły wziąć udział w muzycznych animacjach. 

30 maja o godz. 17:00 w Minitece dzieciom czytać będzie policjantka Małgorzata Kortalla. Spotkanie będzie wzbogacone o pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. 

31 maja o godz. 17:00 Minitekę odwiedzą strażacy z Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie. Podczas spotkania dzieci wysłuchają głośnego czytania i porad na temat bezpieczeństwa, a także będą mogły na własne oczy zobaczyć elementy prawdziwego wyposażenia strażackiego. 

1 czerwca o godz. 16:30 w czasie festynu z okazji Dnia Dziecka w parku na Goyki dzieci usłyszą fragmenty książek w interpretacji bibliotekarzy Biblioteki Sopockiej. Podczas festynu nie zabraknie także wielkich baniek, zajęć plastycznych i zabaw ruchowych.  

2 czerwca o godz. 17:00 w Minitece na głośnym czytaniu dla dzieci gościć będzie aktorka Teatru Wybrzeże Małgorzata Brajner. 

3 czerwca o godz. 12:00 dzieciom czytać będzie pani muzyk Agata Świętoń. Zajęcia w Minitece zostaną wzbogacone o muzyczną animację dla najmłodszych (dzieci do lat 5). 

Na wydarzenia obowiązują zapisy: 519 720 620

Bibliotekę projektu "Poczytaj mi" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Koordynatorką akcji jest kierownik Miniteki Joanna Kujawska-Frejlich.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W jakim trójmiejskim teatrze grała Teresa Budzisz-Krzyżanowska?