Wiadomości

stat

Podwyżka cen biletów do Teatru Muzycznego

Od nowego sezonu bilety na wszystkie spektakle Teatru Muzycznego w Gdyni (nie licząc przedstawień dla dzieci na mniejszych scenach) będą droższe - o 5 lub 10 zł.
Od nowego sezonu bilety na wszystkie spektakle Teatru Muzycznego w Gdyni (nie licząc przedstawień dla dzieci na mniejszych scenach) będą droższe - o 5 lub 10 zł. fot. Joanna Kurkowska/Trojmiasto.pl

Od nowego sezonu wzrastają ceny biletów do Teatru Muzycznego w Gdyni. Więcej zapłacimy za wszystkie spektakle na Dużej Scenie Teatru Muzycznego. W przypadku starszych tytułów będzie to 5 zł niezależnie od miejsca, jednak ceny "Piotrusia Pana" czy przyszłorocznych "Koncertów Sylwestrowych na bis" wzrosną o 10 zł. 5 zł więcej zapłacimy też za bilety na spektakle dla dorosłych na Nowej Scenie i Scenie Kameralnej (w dwóch przypadkach będzie to podwyżka o 10 zł). Bilety na nowy sezon są już dostępne w kasach teatru.Jak często bywasz w Teatrze Muzycznym w Gdyni?

staram się być na bieżąco z repertuarem i oglądać spektakle jak najczęściej 11%
udaje mi się wybrać do tego teatru co najmniej raz na pół roku 18%
co roku wybieram przynajmniej jeden z tytułów na Dużej Scenie 28%
bywam tam, ale z uwagi na imprezy nieteatralne 3%
nie zaglądam do Muzycznego 40%
zakończona Łącznie głosów: 524
- Na zmianę cen biletów nakłada się kilka rzeczy. Nie jest to wskaźnik inflacyjny, bo mamy deflację - pieniędzy na naszym rynku jest mało i ceny spadają. Cały czas rozwijamy się jednak technologicznie. Mamy już bardzo rozwiniętą technologię, ale pamiętajmy o procesach starzenia się sprzętu, dostosowania mniej nowoczesnych urządzeń do tych nowszych i nieustających bieżących pracach naprawczych czy konserwacyjnych. Warto przypomnieć, że nasze zaplecze nie zostało objęte rozbudową teatru. Musimy stale w nie inwestować, co oznacza dodatkowe koszty, zazwyczaj finansowane z naszego budżetu.

Poza tym pracownicy teatru chcą zarabiać więcej i w pełni na to zasługują, bo są jednym z najlepszych zespołów w Polsce. Co roku podnosimy więc wszystkim pracownikom pensje nie procentowo, a kwotowo, o określoną kwotę, dla wszystkich taką samą. Pamiętajmy też o rosnących obciążeniach z tytułu praw autorskich, które musimy spełnić. Z powodu tych wszystkich obciążeń musieliśmy podnieść ceny, które wzrosły na tyle subtelnie, by nie były dotkliwie odczuwalne przez naszych widzów - mówi Bogdan Gasik, zastępca dyrektora teatru.

Bez zmian pozostają sceny na spektakle kierowane do dzieci na Nowej Scenie ("Pchła Szachrajka" i "Pinokio") oraz na Scenie Kameralnej ("Tuwim dla dzieci"). Jednak za wszystkie inne bilety do Teatru Muzycznego w Gdyni na nowy sezon zapłacimy więcej. Największa zmiana dotyczy bardzo dobrze przyjętego przez publiczność i krytykę musicalu "Piotruś Pan", za wstęp na którego zapłacimy o 10 zł więcej niż dotychczas. Bilety normalne na spektakle grane od wtorku do czwartku kosztują teraz 105 zł (I miejsca), 85 zł (II miejsca) i 65 zł (III miejsca), zaś ulgowe odpowiednio 65, 50 i 40 zł. Z kolei na spektakle weekendowe ceny biletów normalnych na "Piotrusia Pana" to 110 zł (I miejsca), 90 zł (II miejsca) i 70 zł (III miejsca), a ulgowe odpowiednio 70, 60 i 50 zł. Podobnie dużą "podwyżkę" i identyczny zakres cenowy obejmować będzie Koncert Sylwestrowy, prezentowany w styczniu 2017 roku "na bis". Pokazy sylwestrowe 31 grudnia 2016 roku w dalszym ciągu kosztować będą od 190 do 260 zł (bilety normalne) i od 110 do 150 zł (bilety ulgowe, ale tylko na spektakl o godz. 17).

Bez zmian pozostają i tak rekordowo wysokie ceny na musical "Notre Dame de Paris", czyli 140 zł kosztować nas będą bilety na I miejsca, 100 zł na II miejsca i 85 zł na III miejsca. Z kolei cena biletów ulgowych wyniesie 60 zł na III miejsca (na I i II miejsca nie biletów ulgowych na "Notre Dame de Paris" nie przewidziano).

To pierwsza podwyżka cen biletów w tym teatrze od czterech lat, choć nowe tytuły na Dużej Scenie miewały "własne", wyższe ceny biletów niż pozostałe spektakle.
To pierwsza podwyżka cen biletów w tym teatrze od czterech lat, choć nowe tytuły na Dużej Scenie miewały "własne", wyższe ceny biletów niż pozostałe spektakle. fot. Anna Szczodrowska/Trojmiasto.pl
5 zł więcej niż dotąd zapłacimy za obejrzenie pozostałych musicali na Dużej Scenie. Teraz za bilety normalne na "Ghost""Chłopów" zapłacimy 100, 80 i 60 zł w zależności od miejsca w dniach wtorek-czwartek oraz 105, 85 lub 65 zł od piątku do niedzieli, zaś za bilety ulgowe 65, 45 i 35 w zależności od miejsca w dni powszednie i 65, 55, 45 zł w weekendy. Tańsze są najlepsze miejsca na spektakle "Grease""Spamalot", jednak za miejsca II i III zapłacimy nieco więcej (bilety normalne to odpowiednio 90, 80 i 70 zł w dni powszednie oraz 100, 90 i 75 w weekendy; bilety ulgowe - 60, 50 i 40 zł dni powszednie i 65, 60 oraz 45 zł za spektakle od piątku do niedzieli). Najmniej kosztują bilety na weterana Dużej Sceny - "Skrzypka na dachu". Teraz za wstęp na niego zapłacimy odpowiednio 80, 70, 55 zł za bilety normalne od wtorku do czwartku i 90, 80, 65 zł za bilety normalne w weekendy oraz 50, 45, 35 za bilety ulgowe od wtorku do czwartku oraz 60, 50 i 40 zł za bilety od piątku do niedzieli.

Podobnie rzecz się ma ze spektaklami Nowej Sceny - "Avenue Q", "Kumernis, czyli o tym jak świętej panience broda rosła""Oknem na parlament". Ich ceny również wzrosły o 5 zł. Nowe ceny biletów normalnych od wtorku do czwartku to 80 zł (miejsca na parterze) i 70 zł (na balkonie), a ulgowych 60 zł (miejsca na parterze) i 50 zł (na balkonie). Zaś za bilety normalne od piątku do niedzieli zapłacimy 90 zł (na parterze) i 80 zł (na balkonie), natomiast za ulgowe na przedstawienia weekendowe zapłacimy - 70 zł (na parterze) i 60 zł (na balkonie). Z kolei o 10 zł wzrosły ceny biletów na "Klub kawalerów""Szalone nożyczki" i wynoszą obecnie tyle samo, co ceny pozostałych spektakli Nowej Sceny (wcześniej były od nich o 5 zł tańsze). Także prowadzone przez Jerzego Snakowskiego na Nowej Scenie Musicalomanie od sezonu 2016/2017 będą droższe o 5 zł. Aktualne ceny biletów to 40 zł (bilet normalny) i 30 zł (bilet ulgowy).

5 zł więcej zapłacimy również za spektakle dla dorosłych prezentowane na Scenie Kameralnej: "Mały książę. Końcówka" oraz "Tuwim dla dorosłych". Aktualne ceny to 55 zł (bilety normalne wtorek-czwartek) i 65 zł (bilety normalne piątek-niedziela) oraz 40 (bilety ulgowe wtorek-czwartek) i 45 zł (bilety ulgowe piątek-niedziela).

Kolejne spektakle, które znajdą się w repertuarze od lutego do końca sezonu, także będą miały już nowe ceny biletów.

Opinie (89) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Rozrywka

Przekorny los, pokorny film. Recenzja filmu "Zenek"
Recenzja filmu "Zenek"

Kulinaria

Nałóż, zważ i jedz. Gdzie w Trójmieście zjemy "na wagę"?
Gdzie w Trójmieście zjemy "na wagę"?
Jemy na mieście: Ducha 66 dobre na śniadanie
Jemy na mieście: Ducha 66 w Gdańsku

Planuj z nami tydzień

Sprawdź się

Kiedy powstało Akwarium Gdyńskie?