stat

Wystawa zabytkowych zabawek

Konia na biegunach z 1860 roku, zabawki okresu międzywojennego czy lat PRL będzie można obejrzeć podczas wyjątkowej wystawy zabytkowych zabawek w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk. Ekspozycja złożona z unikatowych eksponatów będzie dostępna bezpłatnie!

14 czerwca - 28 sierpnia 2021, godz. 13:00

Wstęp wolny

12 maja - 28 listopada 2021

Gdańsk,
bilety 16 zł
ulgowy 8 zł
Centrum Handlowe Auchan Gdańsk zaprasza wszystkich w sentymentalną podróż do świata starych zabawek. Odwiedzający galerię od 17 sierpnia do 5 września będą mogli obejrzeć wystawę unikatowych modeli zabawek, które można obecnie spotkać wyłącznie w muzeach lub prywatnych kolekcjach. Najstarszy eksponat - wykonany z naturalnych materiałów koń na biegunach ma blisko 160 lat!

Wśród eksponatów dostępnych na wystawie znajdą się zabawki z XIX wieku, okresu międzywojennego oraz lat PRL. Zainteresowanie mogą budzić polskie lalki celuloidowe z lat 40., czy lalka niemiecka, wyprodukowana przez "Herman Pensky" w latach 1911-1930. Goście galerii rozpoznają wśród modeli zabawki znane z dzieciństwa, czyli samochodziki typu AZAK z lat 70. i 80., różnej wielkości metalowe samochody, zabawki mechaniczne nakręcane kluczykiem czy misie trociniaki. Nie zabraknie starych rzutników do wyświetlania bajek z klisz fotograficznych, dziecięcych maszyn do szycia oraz maszyn do pisania. Ekspozycję urozmaicą stare zdjęcia dzieci z zabawkami a także gazetki dla dzieci, takie jak "Koziołek Matołek", "Świerszczyk" czy "Miś".

Ekspozycję będzie można oglądać w godzinach pracy galerii handlowej.

Opinie 1 zablokowana

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co to są Baby Pruskie?