• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Wystawa kolażu Jana Miśka
PATRONAT

Wystawa "św. Jan od-nowa"

Kościół św. Jana - scenografia dla serialu "Kolumbowie", miejsce katastrofy budowlanej, zniszczeń wojennych, duchowych przeżyć, współistnienia sacrum i profanum, ważnych wydarzeń w historii miasta. "Beneficjent funduszy unijnych", wyjątkowe centrum kultury, miejsce doznań artystycznych, spotkań z historią i współczesnością, a wreszcie historia pięknego odrodzenia zabytku.

75 lat po zakończeniu II wojny światowej zakończyliśmy odbudowę tego miejsca. W ramach projektu "Św. Jan Od-Nowa" przez całe wakacje, dostępna będzie dla Was multimedialna wystawa retrospektywna, oparta na materiałach ikonograficznych i archiwalnych.

Od samego wejścia do budynku zostaniecie oprowadzeni po historii Centrum, zapoznając się nie tylko z ważnymi wydarzeniami istnienia tego miejsca, ale też z nieznanymi dotąd ciekawostkami. Ekspozycja wzbogacona została o multimedia - materiały filmowe, model 3D, animację komputerową, oraz aplikację mobilną. Wszystko po to, by pokazać niezwykły proces przywracania do życia zabytkowego budynku i adaptacji na nowoczesne centrum kultury.

Całość będzie podsumowaniem działań Nadbałtyckiego Centrum Kultury na rzecz odbudowy i adaptacji tego miejsca oraz podkreśleniem symbolicznej zmiany Kościoła na Centrum św. Jana - wyjątkowego obiektu kulturalnego w Polsce.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska

Opinie

Sprawdź się

Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Orłowie działa od...?