stat

Wystawa pt. Biało - Czerwona

  • 9 - 21 listopada
  • Klub Riwiera
    Gdynia, Zawiszy Czarnego 1  mapa
  • wstęp wolny

9 listopada, zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Biało - Czerwona", poświęconej narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Autorami wystawy są artyści fotograficy Roman Timofiejuk i Andrzej Zembik. Początek wydarzenia, 9 listopada w piątek o godz. 18.00, /Mała Galeria Klubu MW, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia/.Od autorów,

Przygotowaliśmy specjalną wystawę fotografii patriotycznej: pt. "Biało - Czerwona", poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga poddana działaniom o charakterze artystycznym, stała się dla nas symbolem w podwójnym wymiarze, który wcale nie jest jednoznaczny a stanowi medium wyzwalające wiele spontanicznych reakcji. Patrząc na flagę państwową, my artyści widzimy nie tylko flagę, lecz też samo Państwo jego historię, walkę, dramaty, szczęście, widzimy na fladze piękno, harmonię i idee. Przedstawiamy widziany przez pryzmat biało czerwonej częściowy obraz naszej Ojczyzny. Wkomponowanie czarno białego polskiego krajobrazu oraz kolorowego widzenia codziennego pleneru w układ barw narodowych jest naszą odpowiedzią na przeżycia, których doświadczamy obserwując flagę narodową i które chcemy przekazać. Każda praca zawiera w sobie wyrazisty przekaz związany z przemyśleniami na tematy dziejowe i codzienne. Wystawa "Biało - Czerwona" jest opowieścią o polskiej fladze, o tym jak każdy z nas artystów indywidualnie może postrzegać jej tożsamość. Skupiliśmy się na poszukiwaniach nie tylko harmonii, symetrii, podziału i koloru, ale spróbowaliśmy zwizualizować polską flagę w otaczającej rzeczywistości i odnaleźć jej obecność w zaskakujących miejscach, w których jej nie dostrzegamy, a jest tam zawsze obecna.

art.fot. Roman Timofiejuk, Gdynia, 2018

art.fot. Andrzej Zembik, Częstochowa, 2018

Wystawę będzie można oglądać w Małej Galerii Klubu MW /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/ do 21 listopada br. od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 - 15.00 oraz na życzenie.

Wystawa jest objęta Patronatem honorowym Wojewody Pomorskiego i Prezydenta Miasta Gdyni.

Wystawa Reinert / Faleńczyk

25 października - 25 listopada 2018

Gdańsk,
Wstęp wolny

Biało-Czerwona - wystawa

10 - 21 listopada 2018, godz. 08:00 - 15:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij