• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wystawa pokonkursowa XXVII Konkursu Fotografii Prasowej | Gdańsk Press Photo

Pomorski Konkurs Fotografii Prasowej im. Zbigniewa i Macieja Kosycarzy to cykliczne święto fotografii. Co roku w szranki o tytuł autora lub autorki najlepszego zdjęcia stają zarówno osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z aparatem, jak i dojrzali fotoreporterzy. Wystawa Gdańsk Press Photo to okazja do podsumowania roku, które pozwala spojrzeć z perspektywy na ostatnie miesiące.

Już po raz dwudziesty siódmy staramy się prześledzić wydarzenia, jakimi żył nasz region, a także obejrzeć zapis istotnych zjawisk, jakie pomorscy fotografowie dokumentowali, podróżując po całym świecie. Jury w składzie: Anna Brzezińska, Wojciech Druszcz, Rafał Klimkiewicz i Chris Niedenthal, spośród 1337 fotografii nadesłanych na konkurs przez 115 fotografek i fotografów, wybrało 31 prac, które zaprezentowane zostaną w Galerii NCK.

Udziałem w wystawie nagrodzeni zostali/zostały: Katarzyna Dargacz, Julita Dybowska, Daniel Frymark, Piotr Hukało, Karol Kacperski, Aleksander Knitter, Wioletta Koc, Jacek Koślicki, Khrystsina Larkovich, Paweł Marcinko, Karolina Misztal, Krzysztof Mystkowski, Artur Myśliwiec, Agnieszka Pazdykiewicz, Jerzy Pinkas, Anna Rezulak, Mateusz Słodkowski, Małgorzata Szymańska, Piotr Wittman.

Zapraszamy do oglądania!

Współorganizatorem Gdańsk Press Photo jest Agencja Fotograficzna Kosycarz Foto Press / KFP.
Patronami honorowymi i fundatorami nagród finansowych w konkursie są Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydenci: Gdańska, Gdyni i Sopotu.
Partnerami projektu są: TCF Michał Pecka, Restauracja Kubicki oraz Restauracja Fellini.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Jak brzmi nazwisko XVI-wiecznego tajnego agenta protestanckiego królującego w Dworze Artusa razem z Pamienką z Okienka?