• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa obrazów Pauliny Kuźmińskiej pt. "Cierpliwość"

W dniu 28.07.2022 r. o godz. 19 w Klubokawiarni 3 Siostry znajdującej się w Sopocie przy ul. Powstańców Warszawy 6, odbędzie się wernisaż wystawy obrazów Pauliny Kuźmińskiej pt. "Cierpliwość".

9 września - 1 października 2023

Wstęp wolny
lis 5

niedziela, godz. 15:00

bilety 31,90 zł
przedsprzedaż 25,90 - 29,90 zł
Czas trwania wystawy: 27.07.-31.08.2022 r.
Wystawa czynna w dniach i godzinach otwarcia Klubokawiarni 3 Siostry.

Paulina Kuźmińska pochodzi z Gór Świętokrzyskich, w Sopocie mieszka od ponad 15 lat. Skończyła studia prawnicze, artystycznie jest samoukiem.


Pasjonatka arteterapii i koloroterapii, na własnej skórze odczuła relaksującą moc kreacji. Uwielbia intensywne, zdecydowane barwy. Wypracowała swój własny styl, którym pracowicie tworzy hipnotyzujące labirynty kropek i deseni. Pracochłonna technika staje się formą medytacji, zarówno dla artystki, jak i patrzącego. Paulina nie naśladuje nikogo i niczego, choć niektórzy doszukują się w jej obrazach podobieństw do malarstwa aborygeńskiego.

Próbkę jej twórczości można obejrzeć na Instagramie: paulinakuzminska.art

Wystawa pt. "Cierpliwość" obejmuje kilkanaście prac (akryl na płótnie). Skąd taki tytuł? Autorka podkreśla, że każda z jej prac wymaga dużych nakładów cierpliwości, dokładności i wytrwałości. A w szerszym znaczeniu, cierpliwości wymaga nowo obrana bez nią ścieżka zawodowo-artystyczna.
https://www.instagram.com/paulinakuzminska.art/

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywa się gra komputerowa stworzona przez Mateusza Skutnika, której akcja rozgrywa się w Gdańsku?