• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa młodych artystów otwarta w CH Osowa

CH Osowa przygotowała dla swoich gości kolejną kulturalną niespodziankę. Na pasażu galerii można teraz podziwiać wyjątkową wystawę, której autorami są młodzi, utalentowani uczniowie szkoły Edukreska. Prace prezentują wspaniałe artystyczne umiejętności po niespełna dwóch latach nauki rysunku czy malarstwa. Wystawa zostanie w centrum do końca grudnia.

16 - 23 lutego 2024

Gdańsk,
Wstęp wolny

13 września - 24 listopada 2024, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1-12 zł
Gdańskie CH Osowa nie od dziś wspiera twórczość lokalnych artystów. Najróżniejsze prace malarskie, fotograficzne i inne, można regularnie oglądać w specjalnej przestrzeni, którą centrum stworzyło pod swoim dachem w celu organizowania wystaw i tym samym zapraszania mieszkańców Trójmiasta do kulturalnego spędzania czasu.

Tym razem galeria wychodzi ze sztuką jeszcze bliżej klientów i organizuje wystawę na pasażu centrum. Wystawa prezentuje zróżnicowane pod względem stylu prace, wykonane przez młodych, utalentowanych uczniów szkoły rysunku Edukreska. Co zaskakujące, prace powstały, gdy byli oni jeszcze licealistami, a ich przygoda z lekcją rysunku trwała niespełna dwa lata. Obecnie zaś studiują na ASP, na kierunkach takich jak malarstwo czy grafika oraz architekturę na politechnice Gdańskiej. Prezentowane prace są częścią przygotowania do egzaminów na tych uczelniach.

Poprzez tę wystawę chcemy zaprezentować umiejętności rysowania i malowania naszych uczniów zaledwie po roku czy dwóch latach spędzonych w pracowni. Nauka rysunku jest obecnie łatwiej dostępna niż kiedyś i to tylko kwestia czasu i zaangażowania, by się go nauczyć i móc tworzyć takie wspaniałe dzieła. Prace są doskonałym dowodem na to, że trening czyni mistrza mówi Mateusz Waliszewski, nauczyciel w szkole Edukreska, główny organizator wystawy.

Talent uczniów Edukreski można podziwiać w CH Osowa jeszcze do 31 grudnia. Każdy, kto przy okazji świątecznych zakupów chciałby odwiedzić wystawę, znajdzie ją na pasażu, na wejściu do centrum, przed sklepem H&M.

Opinie

Sprawdź się

Jakim tytułem zainaugurował swoją działalność Teatr Miejski w Gdyni?