• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa grafik Gabi Dahl

Wystawa grafik Gabi Dahl pod tytułem Poszukiwania i znajdowania, to trzecia z kolei wystawa zorganizowana pod kuratelą Katarzyny S. Józefowicz w podziemiach gdyńskiej hali targowej.

22 czerwca - 21 lipca 2024, godz. 18:00

Gdynia,
Wstęp wolny

1 - 30 sierpnia 2024, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
Gabi Dahl jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Stuttgarcie. W swojej pracowni w Herten tworzy ulotne, wielomatrycowe kompozycje odbijane techniką drzeworytu na cienkim, ręcznie czerpanym japońskim papierze washi. Jej prace to sprawiające wrażenie ruchu struktury wspierane przez subtelne kontrasty kolorystyczne. Wyróżnia je spontaniczność kompozycji będąca jakby zapisem dynamicznych ruchów kaligraficznego narzędzia. Dynamiczne są zarówno napięcia form pojawiających się w kompozycji elementów jak i  świadoma gradacja waloru odciskanego z drewnianych matryc. Pomimo użycia jednej techniki graficznej (drzeworyt lub linoryt) prace Gabi w odbiorze oscylują pomiędzy siłą grafiki, ekspresją malarstwa i niespokojną wrażliwością rysunku. 

Gabi Dahl zaprezentuje w Gdyni prace graficzne, ale także opowie o metodach i technikach swojego warsztatu demonstrując autorski sposób przenoszenia obrazu z drewnianej matrycy na papier. Podczas wernisażu dołączy do niej gdynianka, wykładowczyni Wydziału Grafiki gdańskiej ASP, prof. Magdalena Hanysz-Stefańska. Będzie to unikalna okazja poznania metod pracy i sposobu wypowiedzi obu artystek pracujących w tych samych technikach graficznych.

Gabi Dahl jest członkinią związku artystów niemieckich GEDOK, BBK. 

Wernisaż 30 czerwca 2023 godz. 18:00, wystawa do 14.07.2023

Opinie

Sprawdź się

Bałtyckie Spotkania Ilustratorów organizowane są przez: