Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wystawa Reinert / Faleńczyk

Zapraszamy na wystawę prezentującą aktualne rysunki duetu artystycznego Anny Reinert i Jacka Faleńczyka. To zbiór ilustracji często pojawiających się na łamach Wysokich Obcasów czy Newsweeka.

7 grudnia 2019 - 15 września 2020, godz. 10:00 - 16:00

bilety 12 zł
ulgowy 8 zł

4 września 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 10:00

Wstęp wolny
Wernisaż: 25.10.2018, godz. 19:00
Wystawa: 25.10-25 .11.2018

Rysunki towarzyszyły artykułom podejmującym trudne społeczne tematy, takie jak przemoc seksualna, depresja, problem prób samobójczych czy też pedofilia. Oszczędne w formie prace na papierze zakomponowane są tak , żeby trafiać w czuły punkt, w sedno problemu - stanowią odbicie traum dotyczących społeczeństwa, nie pozwalają zamieść pod dywan trudnych tematów.

Anna Reinert - Malarka i ilustratorka. Jest stypendystką programu Młoda Polska Instytutu Adama Mickiewicza, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Sopotu. Otrzymała nagrodę "Sztorm Roku" przyznawaną przez czytelników Gazety Wyborczej Trójmiasto w kategorii sztuki plastyczne, a także nagrodę Sopocka Muza dla Młodych Twórców. Jest wykładowcą i adjunktem na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. 

Jacek Faleńczyk - Artysta malarz, ilustrator. Twórca murali i współzałożyciel stowarzyszenia Sopockie Forum Sztuki Współczesnej.

Od 2016 roku  pracują jako duet artystyczny, tworząc wspólnie ilustracje. Publikują w Dużym Formacie, Wysokich Obcasach i Newsweeku. To ich pierwsza wystawa dokumentująca wspólny dorobek.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Kiedy odbył się w Gdańsku premierowy pokaz filmu "Popiół i diament"?