stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wystawa Metropolia fotogeniczna

Wydarzenie w ramach

Festiwal "Metropolia Jest Okey" jest tak malowniczy i fotogeniczny, że chętnie dokumentują go zarówno profesjonalni fotograficy, jak i amatorzy. Zbiory zdjęć w archiwum Nadbałtyckiego Centrum Kultury z poprzednich lat zaczęły pękać w szwach, więc zgodnie podjęto decyzję, aby w ramach wystawy przedstawić publiczności przynajmniej ich część.

Wybór fotografii został powierzony kuratorce z "zewnątrz", aby całkiem obiektywnie (a może i subiektywnie?) podeszła do tematu. W efekcie na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia, które pomimo tego, że pełnią funkcję dokumentalną i ukazują najciekawsze zjawiska czy wydarzenia ostatnich edycji festiwalu, są także doskonałe pod względem formalnym.

Ich autorom udało się uchwycić ten decydujący moment - grę świateł, napięcie, emocje, odpowiedni grymas czy gest artysty oddający to, co najistotniejsze i najbardziej esencjonalne. To po prostu bardzo dobre fotografie.

Wystawa została podzielona na dwie główne sekcje: teatr i muzyka - czyli dziedziny, które już z natury są bardzo "fotogeniczne". W części muzycznej uwzględnione zostały zarówno grudniowe koncerty festiwalowe, jak i te odbywające się przez cały rok w ramach cyklu "Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk".

Dodatkowo do wystawy została dołączona seria fotografii nieformalnych, dokumentujących życie zakulisowe, scenki ukazujące ludzką twarz "Metropolii" - czasem bardziej, czasem mniej fotogeniczną i nie do końca poważną.

Autorzy fotografii włączonych do wystawy to Michał Biliński, Karolina Mędrek, Dominik Paszliński, Piotr Połoczański, Radosław Jachimowicz.

Kuratorka: Anna Szynwelska

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Akcja powieści "Hanemann" Stefana Chwina dzieje się w: