stat
PATRONAT

Wystawa Martty Węg w galerii Triada

Zapraszamy na pierwszą w Gdańsku wystawę malarstwa Martty Węg, która odbędzie się w dniach 20 sierpnia do 2 września 2021 w galerii Triada. Wernisaż planowany jest na piątek 20 sierpnia godz. 18.00.

Urodzona w 1978 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Kształciła się w Prywatnej Szkole Rysunku i Malarstwa oraz Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. W 2002 r. ukończyła z wyróżnieniem studia w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Barbary Szubińskiej.

Nominowana przez Europejską Akademię Sztuk do Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na najlepszą pracę dyplomową Dyplom Roku 2002 uczelni artystycznych w zakresie Sztuk Pięknych. Laureatka Nagrody Prezydenta Warszawy w konkursie o tytuł: Najlepszy Student Absolwent Uczelni Warszawskich. W 2005 roku otrzymała w Londynie nagrodę Vernissage Graduate Art Prize in Painting 2005 oraz we Francji Honorowy Medal Miasta Bourg-la-Reine (szczegóły). Dwukrotnie uhonorowana stypendium artystycznym Ministra Edukacji Narodowej. Od 2005 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Paryżu w Galerii Art Presént, w Londynie w The Bloxham Galleries, we Włoszech w Gallerii Arte Bersani, w Brukseli i w Arnhem w Holandii oraz Międzynarodowych Targów Sztuki w Londynie, Amsterdamie i Nowym Jorku. Obrazy artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą, w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim oraz we włoskim muzeum Pinacoteca Comunale di Finale Ligure. Mieszka i pracuje w Warszawie. 

9 - 31 lipca 2021, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

3 - 17 września 2021, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z wybitnych zespołów i artystów nie wystąpił podczas Heineken Open'er Festival w 2011 roku?