• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Wystawa "Ilustracje" autorstwa Uli Ciupy

Od 14 lipca, Riviera Sztuki zaprasza na nową wystawę. Tym razem swoją twórczość zaprezentowała lokalna artystka ilustratorka Urszula Ciupa.

9 września - 9 października 2022

Gdynia,
Wstęp wolny

29 lipca - 5 października 2022, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
Rysunki tuszem w formie cienkopisu na papierze tak w kilku słowach opisać można prace które od niedawna dostępne są Rivierze Sztuki. W ilustracjach dominuje motyw przyrody lasu oraz zwierząt.

Autorką prac jest Urszula Ciupa absolwentka Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Artystka będąc nauczycielką rysunku i malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Mydlarskiego w Gdańsku łączy swoją pasję do sztuki z codzienną pracą. Największą inspiracją dla artystki jest twórczość fińskiej pisarki i rysowniczki Tove Jannson a dokładniej czarno-białe ilustracje do dobrze znanych Muminków.

Twórczość można zobaczyć także online na profilach społecznościowych artystki Facebooku oraz Instagramie. Zakup prac Urszuli Ciupy możliwy jest poprzez kontakt mailowy (mail: umsakowska@gmail.com) oraz telefoniczny (tel. 609 376 675).

Centrum Riviera niezmiennie zachęca wszystkich lokalnych artystów z talentem malarskim fotograficznym czy graficznym do udziału w projekcie. Riviera Sztuki umożliwia im zaprezentowanie swojej twórczości oraz tym samym trafienie do zupełnie nowych odbiorców. Wystarczy przesłać kilka swoich prac na adres mailowy: rs@centrumriviera.pl.

Opinie

Sprawdź się

Jaka telewizja nagrała i wyemitowała musical "Lalka" w reż. Wojciecha Kościelniaka?