• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Gabriela Oleszka

Filia Broadway Biblioteki Sopockiej zaprasza do oglądania wystawy obrazów marynistycznych Gabriela Oleszka.

2 lipca - 5 sierpnia 2022, godz. 13:00 - 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

8 lipca - 21 sierpnia 2022

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł
Wystawa czynna od 20 maja do 30 sierpnia 2019 r. w godzinach pracy biblioteki.
Wernisaż 20 maja 2019 r., godz. 17.00

Gabriel Oleszek urodzony w 1948 roku w Wałbrzychu. Prawie całe swoje życie zawodowe spędził na morzu. Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie ogólnopolskiej i Wybrzeża. Jest autorem wielu publikacji fachowych w prasie specjalistycznej.

Napisał 39 książek, między innymi: SOS "Bright Star", Dotknięcie piekła, Kosynierzy z "Daru Pomorza", Smak winy, Zdążyć na czas, I nie ma na takiego siły, Ostatni Rejs, Rejs do White Blue, Kiedy byłem małym chłopcem, Długa wiosna, Powrót na żądanie. Kosynierzy z "Daru" 50 lat później, Niedobry syn, Kosynierzy z "Daru" znowu razem (praca zbiorowa), Opowieści z morza, Ryzykowny tatuaż, Kosynierzy z "Daru" zawsze razem (praca zbiorowa) ), Kiedy byłem średnim chłopcem.

Najbliższa jest mu marynistyka, jednakże kilka napisanych przez niego książek ma charakter tzw. fikcji politycznej.

Był także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "Mare Nostrum". Zachęcony przez kolegów ze stowarzyszenia, a w szczególności przez czołową artystkę tej grupy Barbarę Wojtanowską zajął się malarstwem olejnym. W swoim dorobku ma już ponad trzysta obrazów. Zazwyczaj są to obrazy o tematyce marynistycznej.

Na wystawę w Filii Broadway Biblioteki Sopockiej przygotował kilka obrazów z motywami plaż. Kilka innych obrazów to jego ulubiony temat czyli żaglowce. Niektóre pod żaglami, inne bez żagli. Są też łodzie rybackie. Jako sopocianin zakochany w swoim mieście przygotował też kilka obrazów sopockich.
źródło: G.Oleszek

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która z inicjatyw nie jest Miejskim Znakiem Kultury Szymona Wróblewskiego?

 

Najczęściej czytane