stat
Impreza już się odbyła

Wykonaj własny nóż 2 dni warsztatów

Zapraszamy na profesjonalne warsztaty na których każdy z uczestników wykona własny nóż Puukko wraz z pochwą oraz otrzyma sporą dawkę wiedzy na temat zasad budowy noży.

Warsztaty muzyczno-plastyczne

lut 16

niedziela, godz. 10:00

bilety 8-36 zł
Kup bilet

Warsztaty cukiernicze

mar 1

niedziela, godz. 8:30

Gdańsk,
bilety 300 zł
Harmonogram warsztatów:
Dzień pierwszy - obsadzenie noża, zalanie klejem, wycięcie pochwy ze skóry bydlęcej.
Dzień drugi - szlifowanie rękojeści, profilowanie, szycie pochwy.

Puukko to klasyczny nóż fiński. Jego nazwa oznacza w języku fińskim właśnie "nóż". Ten typ noża przeszedł w Skandynawii do legendy i jest częścią skandynawskiej kultury, Puukko jest nożem rozpoznawanym na całym świecie. Puukko posiada głownię z jedną krawędź tnącą i budowę ze schowanym tangiem. Na warsztatach zbudujemy puukko z klingą o długości do 100 mm i rękojeścią wykończoną drewnem orzechowym oraz rogiem łosia. Przygotujemy nóż, który będzie zarówno solidnym i pięknym narzędziem do codziennej pracy, jak i piękną ozdobą. Każdy z biorących udział w warsztatach dostanie wcześniej przygotowaną fińską klingę i wszystkie materiały niezbędne do zmontowania puukko. Każdy z uczestników będzie miał za zadanie przygotowanie przekładki z rogu łosia, osadzenie i wyprofilowanie rękojeści, a także jej zabezpieczenie olejem. Będzie również możliwość spersonalizowania swojego projektu specjalnymi dodatkami do rękojeści.

Drugi dzień to głównie przygotowanie pochwy do naszego noża, którą przygotujemy ze skóry bydlęcej. W zależności od preferencji będziemy ją barwić na odcienie brązu, lub pozostawimy w naturalnym kolorze. Każda pochwa będzie odpowiednio zaimpregnowana żeby wytrzymać najtrudniejsze warunki pracy i będzie na tyle wytrzymała żeby ochronić nas i nasz nóż. Na warsztatach nauczymy się w jaki sposób szyć ręcznie grubą skórę i jak zabezpieczać krawędzie skóry oraz jej powierzchnię. Razem z personalizowanym nożem stanowić będą doskonały komplet.

Przewidziana ilość miejsc - 10

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Główna siedziba Muzeum Narodowego przy ul. Toruńskiej 1 znajduje się w gmachu należących niegdyś do: