• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wrzeszcz Art! Niech żyją nam / Nie żyją nam

"Niech żyją nam / Nie żyją nam"
- godzina 19.00 - otwarcie wystawy pt "Niech żyją nam / Nie żyją nam" w ramach projektu WRZESZCZ ART!
- godzina 22.00 - kontynuacja wieczoru w Stacji Deluxe
Projekt WRZESZCZ ART! jest realizowany bez publicznego wsparcia finansowego.
Projekt "Niech żyją nam / Nie żyją nam" jest realizowany ze Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska.
Wstęp wolny.

"Niech żyją nam / Nie żyją nam" to projekt trzech twórców - poety Grzegorza Kwiatkowskiego i artystów wizualnych Macieja Salamona i Macieja Chodzińskiego.
Salamon i Chodziński poddali wybrane wiersze Kwiatkowskiego swojej autorskiej, wizualnej interpretacji, nadając im formę wydawnictwa oraz związanej z nim instalacji.
Projekt jest kontynuacją trwającego od kilku lat artystycznego i intelektualnego dialogu rozgrywającego się między trzema artystami. "Powinni się nie urodzić" jest mottem ich wspólnych działań, a zarazem tytułem ich ostatniej wspólnej wystawy (https://nieurodzic.blogspot.com/)
Najnowszy efekt ich współpracy będzie można oglądać w siedzibie Kolonii Artystów w Gdańsku od 14 kwietnia 2012 roku.

Maciej Chodziński - Urodzony w 1981 roku w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, video i projektowaniem graficznym. Żyje i pracuje w Holandii.

Grzegorz Kwiatkowski - Rocznik 1984. Urodził się w Gdańsku. Poeta i muzyk w zespole Trupa Trupa. Żyje i pracuje w Gdańsku.

Maciej Salamon - Ma 28 lat. Pochodzi z Gdańska. Jest artystą wizualnym oraz członkiem zespołu Gówno. Żyje i pracuje w Gdańsku.

WRZESZCZ ART! to przybliżenie kontekstu społecznego w sztuce współczesnej, jak również ukazanie jej rozmaitych form i tematów. Konfrontacja artystów o zróżnicowanym podejściu do sztuki, materii w której tworzą, zapewni wielostronność ujęcia i przedstawienia zagadnień związanych z twórczością artystyczną.
Projekt "WRZESZCZ ART!" ma na celu edukację poprzez sztukę wideo, wymianę doświadczeń artystów mieszkających w Gdańsku oraz popularyzację i zachęcenie do udziału w życiu kulturalnym miasta. Projekt umożliwi bezpośredni kontakt z uczestników z uznanymi artystami sztuki wideo.
"Galeria 6,21" Stworzona została pierwsza w Trójmieście galeria wideo o nazwie "6,21", gdyż jej wymiary wynoszą 6 metrów 21 centymetrów. W roku 2011 projekt był dofinansowany przez Miasto Gdańsk - dotacja z zakresu kultura. W pierwszej edycji projektu udział wzięli: Julita Wójcik, Jacek Niegoda, Ania Witkowska, Adam Witkowski, Piotr Wyrzykowski.
W roku 2012 projekt realizowany jest bez publicznego wsparcia finansowego, do projektu zostali zaproszeni: Aleksandra Wenta i Alicja Karska Maciej Chodziński, Maciej Salomon, Dorota Walentynowicz, Wojciech Zamiara, Hubert Czerepok, Urszula Wasielewska.
GALERIA 6,21
Ideą pokazów jest udostępnienie przez artystów jak największej ilości materiałów filmowych. Utworzone zostało wyjątkowe archiwum wideo udostępnione przez artystów w celach edukacyjnych. Galeria jest otwarta dla wszystkich w dni robocze w godzinach 17.00 - 20.00.

Organizator: Kolonia Artystów
Partner: Narodowy Instytut Audiowizualny
Partner: wrzeszcz.info.pl
www.kolonia-artystow.pl

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Która instytucja kultury jest organizatorem festiwalu FETA?

 

Najczęściej czytane