stat
Impreza już się odbyła

Włodek Witek Podróże w czasie - wystawa

Wystawa Podróże w czasie to międzynarodowy projekt przygotowany przez Zespół Biblioteki ASP w Gdańsku we współpracy z Włodkiem Witkiem i gronem osób zaprzyjaźnionych z Artystą.

17 lipca - 20 sierpnia 2021, godz. 11:00 - 18:00

Wstęp wolny
Projekt opowiada o technikach szlachetnych w fotografii, które wykorzystywane w XIX w. po dziś fascynują i są przedmiotem artystycznej działalności Włodka Witka. W 1863 r. gdański fotograf Rudolf Kuhn zrobił z okna ówczesnego Arsenału (obecnie Biblioteki ASP w Gdańsku) zdjęcie ulicy Piwnej (Jopengasse). W 2017 r. Włodek Witek stworzył własną wersję tego widoku inspirowaną fotografią Kuhna.

Projekt "Podróże w czasie" odwołuje się nie tylko do pierwszych technik fotograficznych, ale także pokazuje wyjątkowe miejsca na Ziemi, w których Włodek Witek dokonał artystycznych zapisów przy użyciu XIX-wiecznego aparatu. Podążając śladami Artysty konkretyzowanymi w formie wykładu, wystawy i katalogu, zapraszamy Państwa do odbycia Podróży w czasie wraz z Włodkiem Witkiem.

Koordynator projektu: Anna Polańska

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy powstało Akwarium Gdyńskie?