• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Włodek Pawlik - Jazzowy Prezent na Dzień Ojca

Wyjątkowy recital z okazji Dnia Ojca, światowej sławy pianisty i kompozytora, jedynego laureata nagrody GRAMMY w historii polskiego jazzu. Koncert w ramach XII EURO Chamber Music Festival Gdańsk 2023.

Przewidziany jest nowatorski układ zabytkowej Sali Mieszczańskiej, w którym scena zostanie umieszczona centralnie a audytorium dookoła. Podczas przerwy instrument zostanie obrócony o 180°.

jazz - koncerty w Trójmieście


Włodek Pawlik (ur. 1958) - światowej sławy pianista i kompozytor, jedyny laureat nagrody GRAMMY w historii polskiego jazzu za płytę "Night in Calisia" w kategorii "The Best Jazz Large Ensemble"(Los Angeles 2014). Jego albumy osiągają na rynku status złotych i platynowych płyt.

Pawlik jest absolwentem klasy fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej w Akademii Muzycznej im, F.Chopina w Warszawie, a także Wydziału Jazzu na Hochschule fur Musik w Hamburgu.Artysta uzyskał doktorat oraz habilitację na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie aktualnie prowadzi wykłady z improwizacji. W roku 2023 otrzymał tytuł Profesora z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy.W jego dorobku znajdują się 45 autorskie płyty, szereg dzieł muzyki filmowej, kompozycji orkiestrowych, muzyki do baletu, opery i utworów wokalnych, charakteryzujących się unikalną, oryginalną umiejętnością syntezy różnych gatunków muzycznych.

Wśród wielkiej ilości nagród i odznaczeń artysty wymienić wypada:
Odznaczenie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
Honorowe Obywatelstwo Miasta Kalisza oraz Miasta - Ogrodu Podkowy Lesnej.
"Koryfeusz" Muzyki Polskiej w kategorii "Osobowość Roku 2014".
Nagroda "Anioł Jazzu" (Lotos Jazz Festival);
Artysta Roku 2014 wg Jazz Forum
Laureat nagrody polskiego przemysłu muzycznego "Fryderyk"
Współpracował m. in. z tak wybitnymi muzykami jak :Randy Brecker, Mike Stern, Arturo Sandowal, Billy Hart, Tom Kennedy.

Z najnowszych wydarzeń: w roku 2021 Artysta otrzymał nominację do 23.Polskich Nagród Filmowych - Orły, za muzykę do filmu Małgorzaty Imielskiej "Wszystko dla mojej matki".
W 2021 również powstały trzy projekty kompozytorskie Pawlika - "Baczyński 100" wydany na płycie CD -Premiera -marzec 2022, "Norwid/ Pawlik" - realizacja dla TVP oraz Trzy pieśni do poezji Zbigniewa Herberta - wykonane wraz ze światowej sławy śpiewakiem Robertem Gierlachem - baryton, na dorocznej Gali wręczenia Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Z. Herberta 15.09.2021 w Teatrze Polskim w Warszawie. W roku 2022 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu miała miejsce premiera musicalu "Irena" opisującego dzieje życia Ireny Sendlerowej. Spektakl ten miał mieć premierę w 2021 roku w Nowym Jorku jednak z powodu pandemii nie udało się go zrealizować.
W 2023 odznaczony złotym Medalem "Zasluzony Kulturze - Gloria Artis".
www.wlodekpawlik.com

Organizator: Stowarzyszenie Artystów "Zdolni do Wszystkiego"

Współorganizatorzy: Nadbałtyckie Centrum Kultury, Fundacja Ars Sine Qua Non

Mecenas Festiwalu: Hotel Number One by Grano - Grano Hotels
Sponsor Festiwalu: Restauracja Mamma Mia Zielona Pietruszka
Partner Honorowy: BIBUS MENOS
Partner Strategiczny: Presto. Muzyka Film Sztuka
Partnerzy:
EFFE 2022-2023, Fundacja Meakultura, Save the Music, przesluchania.com, Verden Foto, cameralmusic.pl

Opinie

Sprawdź się

Czyjego autorstwa jest rzeźba rybaka na linie znajdująca się w Sopocie na ul. Bema?