stat
Impreza już się odbyła

Wiklina -warsztaty gościnne

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z wikliny. Osłonka na doniczkę lub "Miska na sklejce". Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby, które miały kontakt z wikliną, jak i tych, którzy chcą dopiero spróbować swoich sił w tej dziedzinie.

paź 29

czwartek, godz. 15:30 - 18:30

Gdynia - Fikakowo,
bilety 80 zł
lis 4

środa, godz. 17:00 - 20:00

Wstęp wolny
Wiklinę niegdyś można było zobaczyć niemal w każdym domu, dziś po latach nieobecności wraca do łask; giętka, kapryśna, złośliwa a zarazem szlachetna i naturalna taka jest wiklina bohaterka najbliższych warsztatów gościnnych, prowadzonych przez plecionkarkę Magdalenę Korbuszewską.

Magdalena Korbuszewska - absolwentka Gdańskiego Asp, od liceum zaangażowana w pracę z dziećmi i działania artystyczne. Aktualnie związana z pracownią artystyczną Prosta Kreska i z Muzeum Sopotu. Współpracowała z takimi placówkami jak Muzeum Narodowe w Gdańsku, Instytut Kultury Miejskiej, czy Gdański Archipelag Kultury. Miłośniczka wikliny i naturalnych plecionek. Laureatka III nagrody w 13. Międzynarodowym Plenerze Form z wikliny i Land Artu. Tożsamość

Plecionkarstwo ma walory terapeutyczne i integracyjne, uczy cierpliwości, wycisza. Uczestników prosimy o przybycie w stroju niekrępującym ruchów.

W trakcie spotkania, uczestnicy dowiedzą się jako przygotowuje się wiklinę do wyplotu, jakie narzędzia są niezbędne i jak należy postępować z surowcem, by zachował swoja szlachetność jak najdłużej. Głównym tematem zajęć będzie osłonka na doniczkę oraz miska na sklejce, które mogą stać się nietuzinkową dekoracją stołu. Będzie również możliwość przejrzenia publikacji i katalogów tematycznych.

Czas warsztatów:
- osłonka 2,5/3 godz.
- miska na sklejce 3/4 godz.

Wiek: od 13 lat

Cena:
- osłonka 80 zł
- miska na sklejce 100 zł

Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja mailowa i wpłata na konto 30% ceny warsztatu.
Organizator- Pasjanitki Atelier Artisant zastrzega prawo przełożenia terminu jeżeli nie utworzy się grupa minimum 3 osobowa.

Jeżeli warsztat nie odbędzie się z powodu nie utworzonej grupy, będziemy się z Państwem kontaktować, zostanie zrobiony zwrot kwoty lub wpłata będzie przeniesiona na następne warsztaty.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz przyjść, jak najszybciej poinformuj nas o tym. Zaproponujemy Ci nowy termin warsztatów. W przypadku gdy dzień przed warsztatami nie otrzymamy takiej informacji wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.

informacje i zapisy:
[srodtytul]pasjanitki@gmail.com[/srodtytul]
kontakt@pasjanitki.pl
tel. 574223849

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W jakiej miejscowości nie ma oddziału Muzeum Narodowego w Gdańsku?