stat
Impreza już się odbyła

Wieczór dla Przyjaciela - wspomnienie Pawła Adamowicza (2 opinie)

Myślimy o prezydencie Pawle Adamowiczu z wielką wdzięcznością. Nie mówimy - "żegnaj". Zaprosiliśmy bliskich Pawła Adamowicza, przyjaciół i współpracowników, żeby powspominać i nadać sens naszym łzom - mówi Patrycja Medowska, wicedyrektor ECS. - Prezydenta nie ma już z nami, ale jego dzieła pozostały, a wizja Gdańska wciąż jest aktualna.

ECS straciło Przyjaciela - prezydenta miasta, pomysłodawcę ECS, przewodniczącego Rady ECS, codziennego bywalca, człowieka, który kochał to miejsce. Kiedy nasz kalendarz wydarzeń pękał w szwach, a wciąż pojawiali się nowi partnerzy wydarzeń, często powołujący się na rozmowę z Pawłem Adamowiczem, śmieliśmy się, że najchętniej prezydent organizowałby u nas wszystkie ważne dla miasta wydarzenia.

Wiadomość o tragicznej śmierci przyjęliśmy tak, jakby umarł nam członek rodziny. Dlaczego? Bo jako rodzina ECS czuliśmy się bezpieczni, gdy był obok. Do wystawionych u nas ksiąg kondolencyjnych ustawiały się długie kolejki.

W czwartek o godz. 17 nasz prezydent przybył do nas ostatni raz. Trumna z Jego ciałem na dobę stanęła w ogrodzie zimowym. Gdańszczanki i gdańszczanie, a także goście z Polski i Europy przez całą dobę oddawali hołd prezydentowi. Nawet przez chwilę nie był sam, mimo że oczekiwanie na to spotkanie trwało nawet do sześciu godzin, w nocy, w śniegu, w przenikliwym zimnie. Tej atmosfery nie da się zapomnieć, jest w nas. Dziękujemy, że trwaliśmy razem w tym trudnym czasie.
W takiej jedności jest wielka siła!

UWAGA! Wydarzenie będzie transmitowane online: gdansk.pl.

WAŻNE UWAGI ORGANIZACYJNE
▪ Miejscem spotkania będzie ogród zimowy, gdzie z prezydentem Pawłem Adamowiczem żegnało się ponad 53 tys. osób. Zdajemy sobie sprawę z niedogodności - nie wszyscy goście będą dobrze widzieć, niektórzy będą siedzieć dalej, niż by chcieli. To jednak dla nas symboliczne miejsce. Prosimy o zrozumienie.
▪ Z racji ograniczonej liczby miejsc z każdego adresu e-mail można dokonać rezerwacji tylko dwóch wejściówek.
▪ Miejsce można zajmować od godz. 17.15.
▪ Po spotkaniu będzie możliwość dokonania wpisu do ksiąg kondolencyjnych.

Przeczytaj także

Opinie (2)

  • Proszę, aby Pani prowadząca, przestała się uśmiechać od ucha do ucha. Nie wypada. Ciężko na to patrzeć. Nikomu z nas nie jest do śmiechu

    • 0 0

  • transmisja

    witam jakość transmisji była tragiczna czy będzie można gdzieś obejrzeć to spotkanie ?

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jak Muzeum Historyczne Miasta Gdańska nazywało się do 2000 roku?

 

Najczęściej czytane