• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Wernisaż wystawy Oleny Ulianovej

Wernisaż wystawy fotografii Leszka Żurka

W dniu 10 lutego 2023 r. o godz. 17.00 w Galerii ZPAP Dom Liter przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku zostanie otwarta wystawa fotografii Leszka Żurka zatytułowana Martwa Natura. Wernisaż dla zaproszonych gości.

Relacja z wystawy będzie dostępna na naszej stronie internetowej www.zpap-gdansk.pl i w mediach społecznościowych.
Wystawa czynna od 11 lutego do 5 marca 2023 r. r., od wtorku do niedzieli, w godz. 13.00-17.00 /w poniedziałki galeria zamknięta/

kurator wystawy: Piotr Kowalski

LESZEK ŻUREK - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w dziedzinie fotografii. Wykładowca fotografii i Psychofizjologii widzenia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Autor fotografii dwóch publikacji albumowych Paradissus Marie oraz Kościół Mariacki w Żukowie. Twórca docenionych cykli fotograficznych (m.in. Moje ogrody, Powidoki, Sekrety, Niepamięci, Kalotypie, Z tego brzegu czasem widać drugi brzeg, Lutry Dokument wyobrażony). W swych pracach zaprasza widza w podróż w głąb siebie. Posługując się fotografią, zadaje ważne pytanie o tożsamość minionych istnień oraz o trwałość pamięci.

Opinie

Sprawdź się

Gdańsk posiada wyjątkowe muzeum, w którym co roku organizowane są wydarzenia muzyczno-artystyczne, niespotykane w innych miastach Polski. Jakie to muzeum?