• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wernisaż wystawy Kowboje i Samuraje (1 opinia)

Kim chciałeś_aś zostać gdy dorośniesz? Kowbojem_ką przemierzającym_cą bezkresne prerie, a może królem_ewną urządzającym_ą wystawne podwieczorki? Czy miałaś_eś pałac na szczycie dorodnej papierówki, a może był to mostek kapitański? Kto i co pojawiało się w Twoich rysunkach, gdy jeszcze bez onieśmielenia sięgałeś_aś po kredki? Pracownie ASP to miejsca na marzenia. Te naiwne, nierealistyczne, nierynkowe.

23 lutego - 14 marca 2024, godz. 11:00

Wstęp wolny
Choć celem profesorów_ek jest wprowadzenie adeptów_ek do dorosłego świata i zapoznanie z istniejącymi weń regułami, wśród zadawanych tematów i oczekiwanych rezultatów zostawiają miejsce na eksperyment i zabawę. Hoker-marchewka, fotel-samuraj, a może krzesło-strzała? Każde z tych siedzisk jest historią do opowiedzenia.
wernisaż: 1.03.2023
wystawa czynna: 2-15.03.2023
miejsce: Mała Aula

Wystawa jest opowieścią o niezwykłej kolekcji krzeseł i projektów, które powstawały w murach gdańskiej Akademii. Służy przypomnieniu historii pracowni projektowych, które w swym programie zajmowały się siedziskami. Źródłem obiektów są zbiory gdańskiej ASP. Znaczenie tej kolekcji nie tyle wynika z jej wielkości, lecz liczby unikatowych obiektów reprezentujących historię projektowania i nauczania o nim. Ale wystawa jest też (a może przede wszystkim) historią o procesie nauczania, marzeniach i inspiracjach studentów i studentek, a także wykładowców i wykładowczyń, którzy_re przemierzali_ły korytarze ASP. Próbą poszukiwania odpowiedzi na pytanie jakie role pełni dizajn i czy funkcja użytkowa jest zawsze tą najważniejszą.

Jeśli kiedykolwiek miałeś w ręku kredki, lub nosisz je w piórniku ta wystawa jest dla ciebie.

Opinie (1)

  • Kultura profesora

    EK.... pisze się w pierwszej kolejności

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaki jest symbol władzy epoki brązu prezentowany w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku?