• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wernisaż wystawy "Barwy Umysłu"

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji zaprasza do Akademii Don Kichota (Sopot, al. Niepodległości 829) na wernisaż wystawy "Barwy Umysłu" - stworzonej przez Artystów Outsiderów, który odbędzie się 28 września o godzinie 18.00.

gru 14

czwartek, godz. 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

26 listopada - 22 grudnia 2023, godz. 16:00

Wstęp wolny
Gościnnie koncert na fortepianie zagra Tomasz Szwelnik.

To wyjątkowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do zanurzenia się w fascynujący świat twórczości artystycznej oraz różnorodności ludzkiej mentalności. Artyści wykorzystali różne techniki plastyczne, aby przedstawić całą gamę emocji, od radości po smutek, od euforii po melancholię. Widzowie będą mieli okazję odkryć, jak kolory, formy oraz tekstury mogą oddziaływać na nasze odczucia. Każda praca odzwierciedla różnorodność ludzkich myśli i sposobów postrzegania świata.

Wystawa "Barwy Umysłu" została stworzona przez zespół utalentowanych Artystów Outsiderów, skupionych wokół grup samopomocowych w Sopocie i Gdyni, dla których twórczość jest wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie oraz radzenie sobie z osobistymi wyzwaniami, takimi jak kryzys psychiczny, czy niepełnosprawność. Ich kompozycje często odzwierciedlają wewnętrzne światy, pragnienia, lęki i marzenia. Sztuka staje się tutaj pewnego rodzaju formą terapii i sposobem radzenia sobie z trudnościami, narzędziem do znalezienia wsparcia w procesie zdrowienia. Twórczość Artystów Outsiderów jest niejednokrotnie ceniona za swoją oryginalność, autentyczność i emocjonalną siłę, a niektóre prace tychże Artystów zdobywają uznanie na rynku sztuki.

Podczas wernisażu, usłyszycie także magiczne dźwięki fortepianu, które zabrzmią dzięki talentowi Tomasza Szwelnika. Koncert "Piano w galerii" wprowadzi Was w głęboki dialog między obrazami a muzyką, otwierając serca i zmysły. Tomasz Szwelnik poprzez swoją muzykę przekazuje kontemplację piękna życia i pasję, które manifestują się poprzez dźwięki. Jego improwizacje to podróż duszy i harmonia z naturą.

Zapraszamy Was serdecznie na "Barwy Umysłu" - spotkajmy się razem i podzielmy się tą niezwykłą chwilą wyjątkowego wydarzenia, które połączy sztukę, muzykę i ludzkie serca. To będzie wieczór pełen inspiracji i refleksji.

Wystawę będzie można zobaczyć do 8 grudnia 2023.

Opinie

Sprawdź się

Cykl "Gdańsk według..." doczekał się 5 zeszytów. Komu, jak dotąd, nie poświęcono książki w tym cyklu?