• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wenus i Adonis - Magdalena Kirklewska

Wystawa: Magdalena Kirklewska "Wenus i Adonis"

wernisaż: 11.07.godz. 19:00
koordynacja: Magdalena Pela
czas trwania wystawy: 11.07 - 20.07 | galeria na II piętrze
wystawa czynna po wcześniejszym umówieniu tel: 793120805


"W Mlecznym Piotrze pokażę dwie nowe serie obrazów Wenus i Adonis. To portrety kobiet i mężczyzn, którzy mają problem z tożsamością i samoakceptacją. Oglądają w lustrze swoje ciała, a to co widzą, to ich wyobrażenia o sobie, zniekształcone pod wpływem oczekiwań kulturowo-społecznych. Zdominowani przez odrealnione wizje kobiety i mężczyzny, widzą swoje ciało sprowadzone do roli obiektu seksualnego - przedmiotu, który należy formować do ściśle określonego, kanonicznego kształtu. Z drugiej strony doszukują się w tym odbiciu swojej podmiotowości i wyjątkowości, które nie poddają się klasyfikacji. Stając przed lustrem podejmują próbę zbliżenia, skonfrontowania i zidentyfikowania się ze swoim ciałem. Wenus i Adonis to serie powstające równolegle, nie są jednak wobec siebie komplementarne. Jeśli wystawiać je razem, to właśnie w Mlecznym Piotrze".


MAGDALENA KIRKLEWSKA
ur. 1990, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom obroniła z wyróżnieniem w 2015 r. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Obecnie pracuje równolegle nad dwiema seriami obrazów "Wenus" i "Adonis", w których koncentruje się na wizerunku ciała (body image) w kontekście wzorców społeczno-kulturowych. Mieszka i pracuje w Gdańsku.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co to są rzygacze?