stat

Warsztaty z Magdaleną Grzebałkowską: Jak szukać rodzinnych historii?

Biblioteka Gdynia zaprasza na wspólne odpominanie historii rodzinnych w Bibliotece Śródmieście. Warsztaty "Jak szukać rodzinnych historii" poprowadzi reporterka Magdalena Grzebałkowska. Obowiązują zapisy.

21 września - 16 listopada 2020, godz. 10:00 - 13:00

Wstęp wolny

20 - 31 października 2020, godz. 11:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Pragniemy zainspirować Was do tropienia informacji o swoich przodkach. Historie minionych pokoleń czekają ukryte w starych albumach czy archiwach. W trakcie spotkania wskażemy zarówno źródła, jak i narzędzia do ich poszukiwania. Ośmielimy Was do przeprowadzenia rodzinnego śledztwa, które może być wyzwaniem zwłaszcza dla tych osób, które nie mają już możliwości zadania pytań bliskim seniorom.

Na warsztaty zabierzcie ze sobą zdjęcia rodzinne, albumy oraz inne dokumenty, na które chcielibyście rzucić więcej światła lub pokazać innym uczestnikom. Będziecie mieli okazję zapoznać się z Memory Lab Biblioteki Śródmieście, czyli stacją do digitalizacji dokumentów analogowych z domowych archiwów.

Magdalena Grzebałkowska - reporterka. Ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim.
Autorka biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 roku nominowana do Nagrody Literackiej Nike za książkę 1945. Wojna i pokój. Reportaż "Synoczek" jej autorstwa został opublikowany w książce-cegiełce wspierającej ośrodki dla seniorów pt.: "Nadzieja" z 2020 r.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. Chętnych powyżej 12. roku życia prosimy o przysłanie maila na adres: promocja@bibliotekagdynia.pl z dopiskiem "Jak szukać rodzinnych historii" w temacie oraz podanie swojego numeru kontaktowego.

Projekt Czytaj i działaj! Reportaż jest o tobie jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków miasta Gdynia.
--

/Fot. Łukasz Gowala/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie odbyły się I Świętojańskie Noce Muzyki Operowej w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane