• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warsztaty tańców irlandzkich i szkockich

Czekają Was dwie godziny wypełnione tradycyjnymi tańcami z terenów Szkocji i Irlandii. Na tej odsłonie warsztatowej skupimy się na skocznych tańcach ceili.

w każdą środę (do 26.06), godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 180-220 zł

w każdy poniedziałek (do 17.06), godz. 18:00

bilety 50-145-225 zł
Czym są céili?
Céilí to tradycyjny rodzaj tańca grupowego, który wywodzi się z Irlandii i Szkocji. Nazwa "céilí" pochodzi z języka irlandzkiego i oznacza "spotkanie" lub "zabawę". Stanowią integralną częścią kultury i tradycji muzycznej tych dwóch krajów.

Tańce te znane są z energicznych kroków, dynamicznych figur i synchronicznych ruchów wykonywanych przez grupę tancerzy. W grupowych układach zwyczaj bierze udział kilka par, ustawionych w linii lub okręgu.

W obu rodzajach tańców céilí ważna jest współpraca i koordynacja pomiędzy osobami. Układy céilí są również często wykonywane w towarzystwie muzyki na żywo, z udziałem instrumentów tradycyjnych, takich jak skrzypce, dudy, flety czy gitara. Obydwa style mają głębokie korzenie historyczne.

DLA KOGO?
Zajęcia są otwarte dla każdego zarówno początkującego, jak i doświadczonego tancerza. Na początku odbędzie się nauka i technika podstawowych kroków, tak by każdy mógł ze swobodą włączyć się do tańca. Zajęcia skierowane zarówno do kobiet jak mężczyzn.

JAK SIĘ UBRAĆ?
Preferowany strój zapewniający swobodę ruchów. Na nogach wygodne buty, baletki albo snickersy

ROZKŁAD ZAJĘĆ:

niedziela, 30.07.2023 g 11:00-13:00

CENNIK
Cena warsztatu do 18 lipca 2023 (2 h) 85 zł
Cena warsztatu od 19 lipca 2023 (2 h) 105 zł

WARUNKI PŁATNOŚCI
Cena promocyjna obowiązuje do 18 lipca 2023
Wpłaty należy dokonywać na rachunek bankowy
DELTAKO HENRYK JASNOCH,
PKO BP 30 1440 1387 0000 0000 1536 1107
albo gotówką w recepcji poniedziałek - czwartek g. 17:00-20:00
O udziale w warsztatach obowiązuje kolejność wpłat.
Przy zapisie na warsztat prosimy o przesłanie na adres lapasion@lapasion.pl danych kontaktowych: imię, nazwisko, numer telefonu i adres mailowy. Osobom, które nie dostarczą powyższych informacji nie będzie przysługiwało prawo do zwrotu wpłaty w przypadku zmian organizacyjnych związanych z warsztatem.
W przypadku rezygnacji z warsztatu przez uczestnika od dnia następującego po dacie promocji dokonane wpłaty nie podlegają zwrotowi

ORGANIZATOR
Deltako: 501 503 135, lapasion@lapasion.pl

MIEJSCE WARSZTATU
Studio Tańca La Pasion, ul. Pilotów 3 lok 50, Gdańsk Zaspa
Studio mieści się na pierwszym piętrze pawilonów handlowych należących do Sp-ni Mieszkaniowej Młyniec. Wejście schodami od strony kościoła Św. Kazimierza.
DOJAZD:
SKM Gdańsk Zaspa,
autobus 127,158,188,227,
tramwaj 2,4,8 (Jana Pawła II), tramwaj 5,6,9,11,12 (Wojska Polskiego)

NATALIA MISIUKIEWICZ
Natalię wprost rozpiera energia, co manifestuje ucząc tańców irlandzkich, szkockich, dworskich tańców setowych angielskich, tańców średniowiecznych, z których do najbardziej ulubionych należą potańcówkowe Scottish Country Dances oraz tańce ceili irlandzkie. Doświadczenia instruktorskiego nabywała w STOWARZYSZENIU LEPSZY ŚWIAT oraz w Domu Kultury w Poznaniu a od 6 lat swoją otwartość na ludzi realizuje prowadząc warsztaty taneczne dla ok 200 osób w czasie ogólnopolskiego festiwalu "Pyrkon" w Poznaniu, największego tego typu wydarzenia w Polsce i jednego z największych w Europie (ok 50 tysięcy uczestników).

W 2018 roku Natalia prowadziła cykliczne potańcówki ceili w Katowicach a od trzech lat warsztaty taneczne na festiwalu Larpart na Kaszubach. Z zamiłowaniem tańczy salsę, bachatę, lindy hop, chrlestone, ATS, tribal Fusion ale jej rozliczne pasje wykraczają poza taniec. Z natury rozgadana, konwersuje w językach celtyckich i hiszpańskim, a wolny czas umila sobie muzyką folkową lub jogą czy capoeirą.

Opinie

Sprawdź się

"Seks dla opornych" w reż. Krystyny Jandy w Teatrze Wybrzeże to trójmiejski fenomen. Kto wystąpił w głównych rolach?