• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warsztaty śpiewu białego: Polska / Bułgaria / Ukraina

Sopocka Scena Off de BICZ zaprasza w kwietniu na warsztaty głosowe - Warsztaty śpiewu białego: Polska / Bułgaria / Ukraina", które odbędą się w Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

maj 18

sobota, godz. 18:00

bilety 100 zł
maj 17-19

piątek - niedziela, godz. 11:00

Gdańsk,
bilety 850 zł
ulgowy 700 zł
Harmonogram:
14 kwietnia - sobota: 10.00-14.00 i 15:00-18.00 (przerwa między 14 a 15)
15 kwietnia - niedziela: 14.00-17.00 i 19.00 - 21 .00 (przerwa między 17 a 18)
Miejsce: Polska Filharmonia Kameralna (na terenie Opery Leśnej), ul. Moniuszki 12, Sopot

W programie warsztatów z Marcinem Lićwinko:
Tematem warsztatów będzie męski repertuar Podlasia i Suwalszczyzny, w szczególności zaś pieśni wojackie i rekruckie wykonywane zarówno w języku polskim jak i lokalnych gwarach wschodniosłowiańskich. Warsztaty wzbogacone będą o elementy pracy z ciałem, oddechem i dźwiękiem, by w lepszym stopniu poznać swój głos.

Prowadzenie MARCIN LIĆWINKO:
- absolwent wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie
- śpiewak ludowy (nagroda na XXXIX Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym - III miejsce w kategorii solista),
- stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Prezydenta Miasta Białegostoku
- poszukiwacz pieśni tradycyjnych - realizator badań terenowych na Suwalszczyźnie, Podlasiu i Grodzieńszczyźnie
- Latający Animator Kultury przy Towarzystwie Inicjatyw Twórczych "ę"
- realizator warsztatów śpiewu tradycyjnego m.in.: Akademia Teatralna w Warszawie, Festiwal Teatrów Młodzieżowych "Mały Azyl" w Warszawie, Letnia Akcja Teatralna w Warszawie, Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu,
- realizator działań artystycznych w oparciu o elementy kultury ludowej we współpracy m.in. z: Studiem Teatralnym "Koło" ("Mięsopust"), Grupą R.E.P. ("Lirnik"), Teatrem Małym w Warszawie ("Dzień Wigilii"), Stowarzyszeniem Miłośników Kultury Ulicznej "Engram" ("Kulturowe Mosty"), Muzeum Podlaskim ("Pieśni Podlasia"),
- uczestnik projektów muzycznych: "Polskie Pieśni Wielkopostne" (Fundacja Muzyka Kresów), "Wykorzenienie" (Kapela ze Wsi Warszawa), "Kto kochania nie zna" (Zespół Regionalny Lipsk)
- autor i koordynator projektów w ramach programu Akademia Przyrodniczego i Kulturowego Dziedzictwa realizowanego przez stowarzyszenie Pracownia Architektury Żywej (wyróżnionego nagrodą Pro Publico Bono) m.in.: "Tutejsi", "Tutejsi II", "Muzeum Lipskiej Pisanki", "Jubiler czyli Jezioro, Las, Rzeka", Ochrona dóbr kultury i tradycji w gminie Lipsk", "Hodowla krowy polskiej czerwonej".

Marcin Lićwinko (Polska) - śpiewak, teatrolog, animator kultury, badacz tradycji muzycznych Suwalszczyzny i Podlasia. Uczestnik projektów muzycznych: "Polskie Pieśni Wielkopostne" (Fundacja Muzyka Kresów), "Wykorzenienie" (Kapela ze Wsi Warszawa).

Wymagania:
Zajęcia przeznaczone są dla każdego, kto chce zmierzyć się z potencjałem swoich głosowych możliwości w oparciu o pieśni tradycyjne POLSKI/ BUŁGARII/ UKRAINY. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby początkujące, jak i kontynuujące swoją przygodą z głosem i śpiewem, kobiety jak i mężczyźni. Przygotowanie muzyczne i znajomość języka bułgarskiego / ukraińskiego - NIE JEST WYMAGANA.
Niezbędny może okazać się tylko wygodny strój!

ZAPRASZAMY!

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    150 zł
Koszt: 150zł,
Udział: poprzedzony wpłatą bezzwrotnej zaliczki w wysokości 70zł do siedziby Off de BICZ (osobiście, lub poprzez eko-bilet)
Koordynator: Beata Szalkowska
Kontakt: tel. 10.00-17.00 pon.- pt.: 58 555 22 34 / 603-332-390, bszalkowska@sopot.pl
Liczba miejsc: ograniczona.

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywał się zorganizowany w 1984 roku przegląd filmowy organizowany przez klub Żak, podczas którego zaistniał dziś znany reżyser Krzysztof Krauze?

 

Najczęściej czytane