stat

Warsztaty redaktorskie z Piotrem Brysaczem

Sztuka wywiadu, czyli co poeta miał na myśli, co powiedział, a co miał powiedzieć. Warsztaty z Piotrem Brysaczem w sopockim Art Inkubatorze.

Nie ma nic prostszego niż rozmowa. Dzwonisz, umawiasz się, spotykacie się, rozmawiacie. Tak? Na pewno? Umów się więc z korespondentem wojennym, spójrz mu w oczy i zapytaj: która ze śmierci, jakiej był świadkiem, pozostawiła w nim niezatarty ślad... A potem puknij się w głowę i zapytaj sam siebie: po co ja go o to pytałem? Przecież nie da się wartościować śmierci... A może właśnie o to należało go zapytać: czy da się wartościować śmierć? Czy śmierć dziecka jest więcej "warta" niż śmierć starca? Tak? Czy to jest to pytanie? Nie wiesz? To po co tu przyszedłeś? Po co kradniesz komuś czas?

Dziennikarze specjalizujący się w wywiadach to złodzieje czasu: kradną go rozmówcom. Jak być dobrym w tym fachu? Jakie sztuczki stosować i techniki, by móc rozmówcy spojrzeć w oczy i by nie narażać go na stratę czasu? I by samemu z tej rozmowy wyjść z poczuciem, że się wie, że dowiedziałeś się tego, czego chciałeś się dowiedzieć, a nie tego, co rozmówca chciał powiedzieć? Mętne i pokrętne? Tak jak sztuka wywiadu... Zapraszam...

Bilety dostępne pod linkiem:
https://evenea.pl/event/pracazeslowem2/

Piotr Brysacz, absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz, wydawca. Autor książek "Patrząc na Wschód. Przestrzeń, człowiek, mistycyzm" (pierwsze wydanie 2013), "Podlaskie. Najpiękniejsze miejsca. Wędrówki Wiktora Wołkowa" (wspólnie z Andrzejem Kalinowskim, 2014), "Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie" (wspólnie z Jędrzejem Morawieckim, 2016) oraz "Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie"(2018). Finalista Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy (2014). Założyciel wydawnictwa Paśny Buriat. Dyrektor artystyczny festiwalu literackiego Patrząc na Wschód, organizowanego w Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą. Mieszka w Kielcach, z których - gdy tylko nadarza się sposobność - wymyka się rowerem po cichu, by patrzeć z coraz większą miłością na Góry Świętokrzyskie.

Patronat nad cyklem "Praca ze słowem i dźwiękiem" objęło Stowarzyszenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.


 

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    150 zł
Bilety dostępne pod linkiem:
https://evenea.pl/event/pracazeslowem2/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile scen będzie mieć budowany Gdański Teatr Szekspirowski?