stat

Warsztaty perkusyjne z Operą Leśną

 • Kalendarz
  w każdą sobotę (od 11.04 do 31.05.2020), godz. 14.00
  Impreza odwołana
 • Lokalizacja
  Online Mapka
  Organizator: BART
 • Bilety
  wstęp wolny
Warsztaty perkusyjne z Operą Leśną w Sopocie

4 kwietnia bieżącego roku na Facebooku i kanale YouTube Opery Leśnej rozpoczął się cykl warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży. Naukę gry na perkusji w zespole perkusyjno-marszowym prowadził Łukasz Argasiński, jeden z muzyków międzynarodowego Big Bandu REBEL BABEL ENSEMBLE. Zajęcia w formie online będą miały swoją premierę w każdą sobotę kwietnia i maja o godzinie 14.00

Podczas dziesięciu spotkań online uczestnicy poznają podstawy i techniki gry na instrumentach perkusyjnych, poruszania się w rytmie muzyki podczas wspólnego wykonywania elementów choreograficznych.
- Ta bardzo efektowna dziedzina muzyki (drumline) jest jeszcze w Polsce mało znana. Chcemy rozwijać tę kulturę cieszymy się, że możemy w tym trudnym czasie pomóc młodym ludziom poszukiwać i rozwijać pasje poprzez nasze warsztaty. Na początek zachęcam serdecznie do obejrzenia filmu "rumline", zaopatrzenia się w pałeczki i zabawy z Łukaszem Argasińskim - mówi Łukasz L.U.C Rostkowski współzałożyciel Rebel Babel Ensemble producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów, reżyser.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 12 do 18 roku życia. Program zająć obejmuje naukę i doskonalenie gry na werblu, bębnie tenorowym, bębnie basowym oraz talerzach perkusyjnych. Jednym z głównych zadań projektu jest również łączenie młodych instrumentalistów, kompozytorów i solistów z ich idolami i zawodowcami.
- Ostatnie wydarzenia uniemożliwiły nam standardową pracę, ale dały możliwość przygotowania serii dedykowanych dla dzieci i młodzieży warsztatów on-line. Ideą naszych spotkań jest motywacja do nauki gry na marszowych instrumentach perkusyjnych, a przede wszystkim dobra zabawa bez wychodzenia z domu w tym trudnym czasie - mówi Beata Majka, dyrektor Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART.

Ideą nowego projektu Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART jest budowanie dialogu i porozumienia poprzez muzykę, a także spełnianie marzeń młodych perkusistów związaną z występowaniem na scenie z zawodowcami i popularnymi artystami.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach online emitowanych na Facebooku i kanale YouTube Opery Leśnej, w każdą sobotę kwietnia i maja, o godzinie 14.00
https/m.facebook.com/operalesna
https/www.yotube.com/user/Operalesnasopot   


Nota o organizatorach

Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Samorządowa instytucja kultury, agencja produkcyjna, operator Opery Leśnej.. W Sopocie Bałtycka Agencja Artystyczna BART jest jedną z najstarszych firm organizujących wydarzenia kulturalne i artystyczne. Działa nieprzerwanie od 1952 roku. Jest propagatorem kultury i edukacji kulturalnej wśród lokalnej społeczności. Organizuje warsztaty edukacyjne dedykowane dzieciom i seniorom. Organizuje własne wydarzenia kulturalne, koncerty. W strukturach firmy znajduje się Polska Filharmonia Kameralna oraz Teatr na Plaży.

Rebel Babel Ensemble to liczący już ponad 10.000 muzyków międzynarodowy, nieograniczony Big Band, który koncertuje na całym świecie zapraszając artystów z miejscowych orkiestr i big bandów. Spotkania i warsztaty są formą przygotowania wielkich koncertów  na największych festiwalach jak również szalonych performensów łączących żywą muzykę z dźwiękami natury lub technologii. Założycielami są:

Łukasz L.U.C Rostkowski- producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną i Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. Za rozmach i odwagę swoich produkcji, eklektyzm oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne, od zera zdobywał szacunek kolejnych mediów oraz wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach kulturalnych.

John Feat.(Jan Eleński) - urodzony w 1984r. w Ronne duński kompozytor i performer polskiego pochodzenia. Absolwent muzycznego Conservatorium van Amsterdam na instrumentach perkusyjnych. Koncertował na ulicach wielu miast starego kontynentu wykonując m.in. serię awangardowych featuringów i performensów, w których jako instrumentalista podłączał się z talerzami marszowymi do orkiestr i ulicznych zespołów. Od 2012r. prowadzi także z grupami ornitologicznymi serię prospołecznych instalacji terapeutycznych udźwiękawiając zimą milczące parki północnych miast Europy śpiewem egzotycznych ptaków. W roku 2015 wraz z L.U.C. założył Rebel Babel Ensemble.

Łukasz Argasiński wykwalifikowany instruktor perkusyjny, prowadzący zajęcia w orkiestrze marszowej. Doświadczenie zdobył m.in. w belgijskim DrumSpirit - najlepszej szkole drumlinu w Europie. Drumlinu uczył się pod okiem Thomasa Claesena ,jednego z najlepszych  perkusistów marszowych, który obecnie jest instruktorem w Stanach Zjednoczonych takich sekcji jak Blue Knights oraz Rhytm X. Formacje te należą do najlepszych zespołów na świecie.

Przeczytaj także

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak nazywał się zorganizowany w 1984 roku przegląd filmowy organizowany przez klub Żak, podczas którego zaistniał dziś znany reżyser Krzysztof Krauze?