• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Warsztaty - Motion tracking i instrumenty audiowizualne - Dźwiękowiska

w każdą środę (do 26.06), godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 180-220 zł
25 października 2013, godz. 16:00 - 20:00
26 października 2013, godz. 12:00 - 18:00
27 października 2013, godz. 12:00 - 18:00
Performans: 27 października 2013, godz. 19:00

Prowadzenie: Paweł Janicki


Warsztaty poświęcone będą budowaniu instrumentów muzycznych i audiowizualnych w oparciu o systemy śledzenia ruchu bazujące na kamerach (w tym stereoskopowych, takich jak Kinect). Uczestnicy zapoznają się z praktycznym zastosowaniem kamer (praca z podczerwienią, problemy związane z wykorzystaniem tego rodzaju systemów na scenie itp.). Kolejnym etapem będą samodzielne eksperymenty z interfejsami wykorzystującymi systemy motion tracking i budowanie software'owych instrumentów. W ostatniej fazie warsztatów powstałe narzędzia zostaną wykorzystane we wspólnym performansie wykorzystującym projekcje interaktywne i instrumenty audiowizualne. Głównymi narzędziami wykorzystywanymi podczas warsztatów będzie autorskie oprogramowanie Pawła Janickiego oraz Max/MSP.

Paweł Janicki - twórca interaktywnych systemów audiowizualnych, instalacji i performansów, pracujący z estetyką microsound i kompozycją algorytmiczną. Współtwórca wystawy Interaktywny Plac Zabaw. Związany z Centrum Sztuki WRO jako kurator i kierownik działu innowacji. Jego internetowy performans muzyczny Ping Melody został w 2004 roku wyróżniony główną nagrodą netarts.org przez tokijski Machida City Museum of Graphic Art w Tokyo, oraz nominowany przez Viper International Film, Video and New Media Festival w Bazylei. Paweł Janicki był współzałożycielem i długoletnim członkiem kolektywu Gameboyzz Orchestra Project eksplorującego estetykę lo-fi, który swoje audiowizualne kompozycje kreowane za pomocą konsol do gier komputerowych prezentował m.in. na Biennale Sztuki Mediów WRO, festiwalach Transmediale (Berlin), Ars Electronica (Linz) czy w Centre Georges Pompidou.

Zgłoszenia na warsztaty: dzwiekowiska@laznia.pl (imię, nazwisko i numer kontaktowy)
Uwaga! Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych laptopów (z wbudowanymi lub podpiętymi kamerkami).

Warsztaty organizowane w ramach Dźwiękowisk. Jest to cykl warsztatów, koncertów oraz wykładów poświęconych muzyce eksperymentalnej oraz sztuce, której głównym medium jest dźwięk. Cykl tworzony jest w ramach projektu Art+Science Meeting prowadzonego przez CSW Łaźnia w Gdańsku.
Kurator: Krzysztof "Arszyn" Topolski
Koordynator: Krzysztof Miękus

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opinie

Sprawdź się

Ile metrów liczy zabytkowy piec kaflowy w Dworze Artusa?

 

Najczęściej czytane